Korona wirus w szkołach: Wraca nauka zdalna!

Ewelina
Newsy
07.09.2021 19:38
Korona wirus w szkołach: Wraca nauka zdalna!

Niektórzy uczniowie nie zdążyli nacieszyć się z powodu powrotu do szkół w trybie stacjonarnym. Rok szkolny 2021/2022 , który zaledwie kilka dni temu rozpoczął się, dla niektórych placówek już został wstrzymany. 

Na szkoły zostały nałożone kwarantanny. Zastosowane zostało nauczanie zdalne…

Pierwsze zachorowania COVID-19 pojawiły się w szkołach w Poznaniu i Radomiu.

Jak podaje wtk.pl szkoła, która przeszła już na tryb zdalny to Szkoła Podstawowa nr 54 w Poznaniu- chodzi o dwie klasy. Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 wykryto również u ucznia pierwszej klasy Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych w Poznaniu.

Uczniowie z tych placówek zostali objęci dziesięciodniową kwarantanną. Do izolacji dołączył również jeden z nauczycieli.

Co z pozostałą kadrą ?

Szkoły, w porozumieniu z sanepidem zdecydowały, że pozostali nauczyciele będą wciąż pracować.

„ Są zaszczepieni, a zajęcia prowadzą w maseczkach” – czytamy w wypowiedzi Aleksandra Dolańskiego- wicedyrektora ZSBD w Poznaniu.

Na naukę zdalną przechodzą również szkoły w Grudziądzu…

„Uczniowie będą uczyli się zdalnie do poniedziałku, 13 września”- taką informację przekazał rzecznik prezydenta Grudziądza- podaje „Gazeta Pomorska”.

Zakażenie wykryto u nauczyciela, który wykładał aż w ośmiu klasach ! Pedagog zatrudniony jest w dwóch placówkach w tym mieście. Nauka zdalna zaplanowana jest do 13 września.

Kwarantanna dotyczy Szkół Podstawowych. Są nimi : 

Szkoła Podstawowa nr 21 na osiedlu Lotnisko oraz Szkoła Podstawowa nr 3 przy ul. Narutowicza. Informacje do mediów podała „Gazeta Pomorska”.

„Daję gwarancję co najmniej na miesiąc, dwa”

Zdjęcie Korona wirus w szkołach: Wraca nauka zdalna! #1

Jakiś czas temu Minister Zdrowia- Adam Niedzielski w wypowiedzi dla programu „Gość Wydarzeń” przekazał, że uczniowie mogą liczyć na miesiąc lub dwa tradycyjnej, stacjonarnej  edukacji. Tymczasem, placówki oświatowe do trybu zdalnego przeszły zaledwie kilka dni po rozpoczęciu roku szkolnego…

„Nauczyciele wykazali się ogromną odpowiedzialnością(…) To są parametry, co do których przyjmuje się, że w społeczeństwie dają odporność populacyjną. Szkoły są z tego względu bezpieczne, ale też z tego względu, że zostały bardzo mocno wzmocnione sprzętem.”- słyszeliśmy w wypowiedzi Ministra Zdrowia dla „Gościa Wydarzeń.

Zapewnił, że szkoły zaopatrzone są w sprzęt warty około 100 milionów złotych. Są między innymi termometry oraz płyny dezynfekcyjne.

W rzeczywistości ani sprzęt, ani zaszczepiona karda nauczycielska czy szereg obostrzeń nie zapewniły dostatecznej gwarancji…

Jak długo nauka stacjonarna potrwa w innych placówkach oświatowych w Polsce?

Czy jesteśmy dostatecznie przygotowani na kolejną falę pandemii ?

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną