Szkoły zamknięte do Wielkanocy- dłuższa przerwa wywołana koronawirusem.

Szkoły zamknięte do Wielkanocy- dłuższa przerwa wywołana koronawirusem.

Minister Edukacji Narodowej zapowiedział, że żłobki, przedszkola, szkoły i uniwersytety zostaną zamknięte aż do Świąt Wielkanocnych!

Zdjęcie Szkoły zamknięte do Wielkanocy- dłuższa przerwa wywołana koronawirusem. #1

Niedługo szczyt epidemii

Dłuższa przerwa jest spowodowana szybko rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Szczyt zachorowalności może przypaść na przełom marca i kwietnia, dlatego podjęto decyzję, że szkoły będą zamknięte aż do Świąt.

Dłuższa przerwa wywołana koronawirusem

Zajęcia dydaktyczne zawieszone były okres 12-25 marca. Jednak minister Dariusz Piontkowski, zapowiedział, że czas ten ulegnie przedłużeniu. Ma to związek z przewidywaniami, że szczyt epidemii będzie miał miejsce w Polsce za 2/3 tygodnie.

Zdjęcie Szkoły zamknięte do Wielkanocy- dłuższa przerwa wywołana koronawirusem. #2

Nauka zdalna

Szkoły i uniwersytety przygotowują się do nauki zdalnej i prowadzenia zajęć online, tak by nauczyciele i wykładowcy mogli swobodnie komunikować się z uczniami i studentami, bez konieczności bezpośredniego kontaktu. 92% szkół w Polsce korzysta z zajęć e-learningu. Od 25 marca program dydaktyczny będzie realizowany regularnie w tej formie.

Zdjęcie Szkoły zamknięte do Wielkanocy- dłuższa przerwa wywołana koronawirusem. #3

Egzaminy i zakończenie roku zgodnie z planem

Co z maturą i egzaminem ósmoklasisty? Jak zapowiada minister, egzaminy mają odbyć się w planowanym terminie. Rok szkolny również nie zostanie przedłużony.

Minister apeluje o wyrozumiałość rodziców i wzmożoną mobilizację uczniów i nauczycieli, by przetrwać ten trudny okres.

Patrycja

Polecane