Lifestyle

Romans w pracy- czy to dobra decyzja?

Patrycja

Aug. 29, 2020, 4:53 p.m.

Romans w pracy- czy to dobra decyzja?

W pracy każdego dnia spędzamy mnóstwo czasu. Zdarza się, że nasze relacje z kolegą lub z szefem mogą przerodzić się w coś innego, niż zwykła sympatia. Czy zaangażowanie się w romans w pracy jest dobrą decyzją? Poznaj wady i zalety!

Zdjęcie Romans w pracy- czy to dobra decyzja? #1

Romans w pracy- tak czy nie?

Romans w pracy nie jest niczym złym, pod warunkiem, że zaangażujemy się w relację z wolnym kolegą. Inaczej sprawa ma się w przypadku uwikłania w romans z żonatym lub zajętym współpracownikiem, czy szefem. Gdy dochodzi do zdrady, lub romans jest powodowanymi nieczystymi intencjami, jak chęć awansu, jego konsekwencje mogą być opłakane.

Zdjęcie Romans w pracy- czy to dobra decyzja? #2

Różne oblicza romansów w pracy

Badania pokazują, że osoby zakochane we współpracowniku, są bardziej efektywne w pracy. Chcą zaimponować drugiej osobie i pokazać się z jak najlepszej strony. Przez to stają się bardziej kreatywne, innowacyjne i zaangażowane. Chętniej przychodzą do pracy, ich zapał rośnie, a wyniki są lepsze. Wiele biurowych romansów, przeradza się w stałe, długoterminowe związki.

Zdjęcie Romans w pracy- czy to dobra decyzja? #3

Związek z żonatym

Zupełnie inaczej wygląda sprawa w przypadku związku z żonatym współpracownikiem. Zdrada, rozbicie związku i rodziny, mogą mieć wiele negatywnych konsekwencji. Zaczynając od moralnych skutków romansu, a kończąc na konieczności dalszej współpracy w firmie i zachowaniu profesjonalnych stosunków, nawet po zakończeniu miłosnej relacji.

Zdjęcie Romans w pracy- czy to dobra decyzja? #4

Romans z szefem

Romans z szefem zazwyczaj nie jest dobrym pomysłem. Zwłaszcza, gdy dochodzi do niego z nieczystych pobudek, takich jak chęć awansu, zdobycia podwyżki, czy premii. Relacja między przełożonym a podwładnym, nie wpływa na efektywność i dobrą współpracę na polu zawodowym. Może rodzić wiele plotek i domysłów, między innymi pracownikami. Doprowadzić do zepsucia atmosfery w pracy i relacji pomiędzy zatrudnionymi. Trzeba pomyśleć także o tym, jak będzie wyglądała nasza praca po zakończeniu romansu z szefem. Musimy liczyć się z pogorszeniem sytuacji zawodowej, a nawet zwolnieniem. W przypadku szefa, może dojść także do oskarżenia o niesprawiedliwe i nierówne traktowanie pracowników czy zarzutu molestowania.