Szumowski spędza wakacje w kraju, z którego może obowiązywać zakaz lotów

Agnieszka

Newsy

28.08.2020 14:56

Szumowski spędza wakacje w kraju, z którego może obowiązywać zakaz lotów

Jak donosi “Super Express” były minister zdrowia Łukasz Szumowski wybrał się na wakacje na wyspę Fuerteventura - część Wysp Kanaryjskich, która należy do Hiszpanii. Hiszpania natomiast miała zostać wpisana na listę krajów, z których obowiązuje zakaz lotów do Polski. Tak się nie stało, jednak już 1 września prawdopodobnie znajdzie się ona na tej liście.

Zdjęcie Szumowski spędza wakacje w kraju, z którego może obowiązywać zakaz lotów #1

Na Wyspach Kanaryjskich, gdzie wypoczywa, wykryto ponad 5 tysięcy zarażonych koronawirusem, a prawie 170 osób zmarło.

MSZ planuje dodać do listy krajów z zakazem lotów do Polski również Hiszpanię. Nie wiadomo w stu procentach, czy ten plan ostatecznie wejdzie w życie. Wszystko jednak na to wskazuje. Już od 1 września obowiązywać będzie zakaz lotów do Polsce z kilkudziesięciu krajów.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie odradza podróżowanie do Hiszpanii. Informuje, że powrót do kraju może być bardzo utrudniony. Co więcej, taka podróż wiąże się z dużym ryzykiem. W Hiszpanii bowiem koronawirus szaleje na ogromną skalę. Pomiędzy poniedziałkiem a wtorkiem przybyło ponad 7 tysięcy zarażonych.

Zdjęcie Szumowski spędza wakacje w kraju, z którego może obowiązywać zakaz lotów #2

"Turyści powinni liczyć się z tym, że możliwość powrotu do kraju może być ograniczona, a wyjazd zagraniczny może się skończyć dwutygodniową kwarantanną" – mówił we wtorek wieminister zdrowia Waldemar Kraska.

Z medialnych doniesień wynika, że na nowej liście krajów objętych zakazem lotów do Polski oprócz Hiszpanii, znajdzie się też Malta, Chorwacja, Rumunia, Belgia i Francja. Natomiast cofnięto zakaz lotów do Polski z Arabii Saudyjskiej, Chin, Gabonu, Kirgistanu, Omanu, Rosji, Serbii, Singapuru oraz Wysp Świętego Tomasza i Książęcej.