Wyprawka 300+. Sprawdź, jak złożyć wniosek

Patrycja

Newsy

28.08.2020 19:56

Wyprawka 300+.  Sprawdź, jak złożyć wniosek

Świadczenie Dobry Start to 300 złotych wypłacane na wyprawkę szkolną dla uczniów. Sprawdź, jak otrzymać wsparcie dla rodziców. Dowiedz się, jak złożyć wniosek i kiedy otrzymasz przelew?

Zdjęcie Wyprawka 300+.  Sprawdź, jak złożyć wniosek #1

Czym jest dodatek 300+?

Świadczenie 300+ to dodatek dla każdego dziecka, rozpoczynającego rok szkolny, na zakup szkolnej wyprawki. Wypłacane jest w ramach rządowego programu Dobry Start i przysługuje na każde dziecko, niezależnie od dochodu rodziny. Dodatek przysługuje dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia (dzieci niepełnosprawne - do 24. roku życia).

Jak można złożyć wniosek?

Wniosek o świadczenie 300+ można złożyć online lub w urzędzie miasta, gminy, ośrodku pomocy społecznej czy powiatowym centrum pomocy rodzinie w miejscu zamieszkania. Warunkiem wypłaty dodatku będzie prawidłowe wypełnienie wniosku i złożenie go w terminie w odpowiedniej instytucji. Wniosek może złożyć rodzic lub opiekun prawny i faktyczny dziecka lub pełnoletni uczeń.

Zdjęcie Wyprawka 300+.  Sprawdź, jak złożyć wniosek #2

Terminy składania wniosków

Wnioski można składać online już o 1 lipca, na stronie: empatia.mpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną. Od 1 sierpnia można je składać osobiście w urzędzie lub instytucji. Termin złożenia wniosków upływa 30 listopada, więc warto się pospieszyć i załatwić formalności już teraz! Rozpatrzenie wniosku potrwa około 2 miesięcy. Świadczenie wypłacane jest raz w roku, a pierwsze wypłaty ruszą już od początku września.


Kto nie dostanie dodatku 300+?

Wyprawka 300+ nie przysługuje przedszkolakom, uczniom zerówki oraz studentom. Jak wynika z danych, statystyczny rodzic przeznacza na wyprawkę szkolną dziecka od 300 do 500 zł. Ta kwota może poważnie uszczuplić domowy budżet, więc dodatek 300+ pomoże wielu polskim rodzinom, w przygotowaniu dziecka na powrót do szkoły.