Trening interwałowy w domu - na szybkie spalanie tłuszczu

Trening interwałowy w domu - na szybkie spalanie tłuszczu

Trening interwałowy gwarantuje świetne efekty. Dzięki niemu szybko spalisz tkankę tłuszczową i wymodelujesz sylwetkę. W tym artykule poznasz najlepsze ćwiczenia, które możesz wykonać w domu, bez specjalistycznego sprzętu!

Zdjęcie Trening interwałowy w domu - na szybkie spalanie tłuszczu #1

Czym jest trening interwałowy?

Trening interwałowy, czyli HIIT (ang. High Intensity Interval Training), to zestaw ćwiczeń, które polegają na przeplataniu krótkich, bardzo intensywnych serii z umiarkowanym wysiłkiem. Trening trwa od kilku do około 30 minut, a przy regularnym ćwiczeniu, daje spektakularne efekty. Trening interwałowy można wykonywać w domu, bez używania specjalistycznego sprzętu, wyłącznie z wykorzystaniem masy własnego ciała.

Zdjęcie Trening interwałowy w domu - na szybkie spalanie tłuszczu #2

Efekty treningu interwałowego

Trening interwałowy pozwoli na zwiększenie siły, wytrzymałości i ogólnej wydolności organizmu. Oprócz tego prowadzi do szybkiego spalenia tkanki tłuszczowej, przyspiesza metabolizm, doskonale modeluje sylwetkę. Zauważalne efekty widoczne są już po 6 sesjach treningowych.

Trening interwałowy w domu

Trening interwałowy- rozgrzewka:

  • 1 minuta- pajacyki
  • 1 minuta- wykroki nóg z wymachami ramion
  • 1 minuta- bieg bokserki
  • 2 minuty ćwiczenia rozciągające: skłony, skręty tułowia, wymachy nóg i rąk

Zdjęcie Trening interwałowy w domu - na szybkie spalanie tłuszczu #3

Trening interwałowy- ćwiczenia

Wszystkie ćwiczenia wykonuj przez 30 sekund, następnie przez 30 sekund odpoczywaj lub maszeruj w miejscu. Powtórz całość 3 razy.

Bieg w podporze

Bieg w podporze, czyli bieg górski. Ustaw ciało w podporze, oprzyj się na wyprostowanych dłoniach. Rozstaw nogi, stopy oprzyj na podłodze na palcach, a kolana ustaw tuż nad ziemią. Następnie zacznij naprzemiennie przyciągać kolana do klatki piersiowej, tak jakbyś się wspinał. Ćwiczenie to skutecznie wzmocni mięśnie brzucha i pozwoli szybko spalić tkankę tłuszczową.

Zdjęcie Trening interwałowy w domu - na szybkie spalanie tłuszczu #4

Burpees

Burpees, czyli „krokodylki” lub „padnij- powstań”, składają się z zestawu 4 ćwiczeń: przysiad, deska, pompka i wyskok, wykonywanych bez przerwy. Stań prosto, następnie zejdź do przysiadu i dotknij rękami podłogi. Wykonaj skok i wyciągnij nogi do tyłu, przejdź do pozycji deski. Zbliż klatkę piersiową do podłogi, wykonując pompkę. Wróć do pozycji przysiadu, a następnie wstań lub wyskocz do góry. To bardzo efektywne i proste ćwiczenie, które angażuje wszystkie grupy mięśni.

Zdjęcie Trening interwałowy w domu - na szybkie spalanie tłuszczu #5

Russian twist

Usiądź na podłodze, nogi trzymaj lekko ugięte kilka centymetrów nad ziemią. Odchyl się do tyłu i zacznij wykonywać skręty brzucha tak, by dotykać podłogi raz na lewą, a raz na prawą stronę. Możesz trzymać w dłoniach butelkę wody lub hantle. To ćwiczenie wzmocni mięśnie skośne brzucha.

Zdjęcie Trening interwałowy w domu - na szybkie spalanie tłuszczu #6

Deska

To bardzo proste, ale niezwykle skuteczne ćwiczenie. Połóż się na brzuchu, ręce ustaw pod barkami, oprzyj łokcie na podłodze, pod kątem 90 stopni. Wyprostuj i złącz nogi, palce stóp oprzyj na podłodze. Unieś wyprostowane ciało w górę. Mocno napnij brzuch, uda i pośladki, ściągnij łopatki. Ciało ma znajdować się w linii prostej, czyli pozycji deski- wytrzymaj 30 sekund.

Zdjęcie Trening interwałowy w domu - na szybkie spalanie tłuszczu #7

Trening interwałowy- cool down

Cool down, czyli stopniowe schładzanie organizmu, na zakończenie treningu. Przez kilka minut wykonuj proste ćwiczenia rozciągające, by unormować tętno i oddech.

Zdjęcie Trening interwałowy w domu - na szybkie spalanie tłuszczu #8

Patrycja

Polecane