Jeden trening spala aż 1000 kcal! Dowiedz się, czym jest crossfit

Jeden trening spala aż 1000 kcal! Dowiedz się, czym jest crossfit

W ostatnim czasie crossfit stał się bardzo popularnym treningiem. Jest intensywny i bardzo skuteczny, regularne ćwiczenia przynoszą spektakularne efekty. Dowiedz się, czym jest crossfit i czy jest dla Ciebie.

Zdjęcie Jeden trening spala aż 1000 kcal! Dowiedz się, czym jest crossfit #1

Czym jest crossfit?

Crossfit to bardzo intensywne ćwiczenia, które angażują wszystkie partie mięśniowe, przy utrzymywaniu wysokiego tętna. To ogólnorozwojowe ćwiczenia, które stanowią połączenie treningu siłowego, wytrzymałościowego i gimnastyki. Jakie efekty daje crossfit?

Jakie efekty daje crossfit?

Crossfit to trening, który bardzo skutecznie zwiększa wydolność i wytrzymałość organizmu. Zwiększa moc, siłę, szybkość, zwinność i gibkość. Poprawia równowagę i koordynację ruchową.

Pozwala na całościowe ukształtowanie sylwetki, przyrost masy mięśniowej i rozwój wszystkich partii mięśni. Oprócz tego poprawia ogólną sprawność i kondycję. Jeden trening pozwoli spalić nawet do 1000 kcal!

Jak ćwiczyć?

W crossficie nie istnieje jeden ogólny plan treningowy. Polega na wykonywaniu ćwiczeń na różne partie mięśniowe, w wysokim tempie, nie pozwalającym na wyrównanie oddechu. Możemy ze sobą łączyć ćwiczenia siłowe (pompki, przysiady, martwy ciąg, podciąganie na drążku), bieganie, skakanie, rozciąganie, a nawet pływanie.

Treningi odbywają się w specjalnie przygotowanych salach, wyposażonych w odpowiedni sprzęt do ćwiczeń, pod okiem trenera. Trwają około godziny, obejmują rozgrzewkę, rozciąganie i intensywne ćwiczenia.

Zdjęcie Jeden trening spala aż 1000 kcal! Dowiedz się, czym jest crossfit #2

Crossfit- przykładowe ćwiczenia

Rozgrzewka

Podczas rozgrzewki możesz przez 15 minut jeździć na rowerze stacjonarnym, biegać na bieżni, ćwiczyć na orbitreku lub wykonywać pajacyki, przeskoki w miejscu i bieg bokserski.

Ćwiczenia

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z crossfitem, Twój trening powinien składać się z trzech serii. Najlepiej gdyby odbywał się pod okiem profesjonalnego trenera, ponieważ trening w domu stwarza wysokie ryzyko kontuzji.

Podczas ćwiczeń możesz wykonywać brzuszki, przysiady, podskoki, pompki, skoki na skrzynię, podciąganie na drążku, każde ćwiczenie po 30 powtórzeń. Utrzymuj wysokie tempo, dawaj z siebie wszystko, aż do zakończenia całej rundy.

Zdjęcie Jeden trening spala aż 1000 kcal! Dowiedz się, czym jest crossfit #3

Rozciąganie

Trening zakończ rozciąganiem wszystkich partii mięśniowych. Napinaj i rozluźniaj mięśnie przez 10 minut, to pomoże je zregenerować. Rozciągnij głowę, szyję, ramiona, nogi i plecy. Dzięki temu zwiększysz elastyczność ciała i napięcie mięśni, złagodzisz ból i się odstresujesz.

Patrycja

Polecane