Wakacje w Hiszpanii możliwe? Kiedy nastąpi zniesienie kwarantanny dla turystów?

Katarzyna

Newsy

27.05.2020 9:09

Wakacje w Hiszpanii możliwe? Kiedy nastąpi zniesienie kwarantanny dla turystów?

Coraz więcej krajów otwiera swoje granice na turystów. Tegoroczne wakacje będzie można spędzić nie tylko w Polsce, ale również w Hiszpanii czy na Cyprze. Kraj ten zaczyna powoli wracać do normalnego funkcjonowania i zaprasza turystów do zwiedzania swoich pięknych krajobrazów.

Zdjęcie Wakacje w Hiszpanii możliwe? Kiedy nastąpi zniesienie kwarantanny dla turystów? #1

Wakacje w Hiszpanii od 1 lipca

W poniedziałek rząd hiszpański zapowiedział, że od 1 lipca turyści będą mogli przybyć do Hiszpanii i nie będą musieli przechodzić, jak dotąd, obowiązkowej dwutygodniowej kwarantanny.

Minister przemysłu, handlu i turystyki Reyes Maroto, powiedział, że to na razie tylko wstępne założenia. Wszelkie decyzje prawne dotyczące tej sprawy zostaną podjęte dopiero po zakończeniu stanu zagrożenia epidemicznego, który obecnie trwa w Hiszpanii. Został on wprowadzony od 15 marca i będzie trwał do 7 czerwca.

Zniesienie obowiązkowej kwarantanny

Podczas trwania stanu zagrożenia epidemicznego osoby, które przybywały do tego kraju, musiały przebyć kwarantannę. Opuścić miejsce odbywania izolacji mogły tylko w przypadku wyjścia do lekarza, udania się na zakupy lub nagłego przypadku.

Inna członkini rządu Sancheza, szefowa hiszpańskiej dyplomacji Arancha Gonzalez Laya, również potwierdziła te założenia. Na swoim koncie na twiterze zamieściła wpis, w który napisała: „Od lipca reaktywujemy stopniowo turystykę międzynarodową, znosząc kwarantannę i w pełni zapewniamy bezpieczeństwo sanitarne”.

Zdjęcie Wakacje w Hiszpanii możliwe? Kiedy nastąpi zniesienie kwarantanny dla turystów? #2


Bezpieczeństwo turystów

W ubiegłą sobotę premier Sanchez zadeklarował, że Hiszpania ponownie otworzy się na ruch turystyczny. Jednak zaapelował do właścicieli hoteli i restauracji, aby przygotowali się oni na przyjęcie turystów. Powinni oni zapewnić odpowiednie środki ochrony osobistej oraz zachować wszelkie środki bezpieczeństwa.