Powrót dzieci do szkoły. Kiedy i na jakich zasadach?

Powrót dzieci do szkoły. Kiedy i na jakich zasadach?

Od ostatniego poniedziałku maja dzieci powrócą do szkół Pabianicach. Jak się okazuje do swoich placówek nie powrócą jednak uczniowie klas I-III. Jak zasady będą obowiązywać?

Zdjęcie Powrót dzieci do szkoły. Kiedy i na jakich zasadach? #1

Ograniczone godziny

Dzieci będą się nadal uczyć, jednak nauka ta będzie się odbywać w zmniejszonym stopniu. W Pabianicach ponownie zostaną otwarte świetlice, gdzie dzieci będą mogły przebywać od 7:30 do 15:30. Aby dobrze przygotować się na otwarcie, wszystkie szkoły zbierały informację od rodziców, kto będzie chciał z powrotem posłać swoje dziecko do szkoły. Jak się okazało na 1610 uczniów, tylko 57 dzieci powróci do szkolnych klas.

Frekwencja

Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pabianicach ogłosiła, że najmniejsze zainteresowanie powrotem było w placówkach SP 9 - 2, a najwięcej w SP 5 - 9. Po konsultacji z dyrektorami szkół, podjęto decyzję, że zajęcia dla klas I-III nadal będą prowadzone w formie zdalnej. Szkoły w Pabianicach od 25 maja będą prowadziły konsultacje dla uczniów z klas VIII. Jednak godziny oraz tematy konsultacji będą ustalane indywidualnie przez każdą placówkę. W związku z tym szkoły zostaną zaopatrzone w dodatkowe środki ochrony osobistej, takie jak maseczki ochronne, rękawiczki oraz przyłbice.

Zdjęcie Powrót dzieci do szkoły. Kiedy i na jakich zasadach? #2

Przedszkola i żłobki

Od jakiegoś czasu w Pabianicach funkcjonują już żłobki i przedszkola. Jak podał Urząd Miejski w dniu 21 maja w tych placówkach przebywało 119 dzieci. Na otwarcie nie zdecydowały się przedszkola nr 2 i 6 w Pabianicach. Dzień później, czyli 22 maja żłobki i przedszkola miały pod swoją opieką mniej dzieci, bo już tylko 110.

Katarzyna

Polecane