Jak Polacy spędzą wakacje? To prawdziwe oblężenie!

Katarzyna

Newsy

25.05.2020 20:19

Jak Polacy spędzą wakacje? To prawdziwe oblężenie!

Wakacje w tym roku zostały pokrzyżowane przez pandemię koronawirusa. Wiele państw zamknęło swoje granice, przez co ruch turystyczny zamarł. Spora część linii lotniczych również zawiesiła swoje loty do odwołania. Jednak pomimo wszystko, nie warto rezygnować z wakacji w tym roku. Wystarczy znaleźć inny środek lokomocji niż samolot. W Polsce natomiast jest wiele malowniczych miejsc, które warto odwiedzić.

Zdjęcie Jak Polacy spędzą wakacje? To prawdziwe oblężenie! #1

Inny środek transportu

Samoloty zostały uziemione, jednak mamy jeszcze kilka innych środków transportu. Zapewne większość podróżujących pomyślała teraz o samochodzie. Jednak jak się okazuje, niektórzy postanowili postawić w tym roku na większy samochód, a mianowicie kamper. Jak donosi Bussiner Insider wypożyczalnie i serwisy kamperów mają w tym roku pełne ręce roboty.

Często ich grafiki są już wypełnione po brzegi, mimo że wynajem kamera na kilka dni to nie taka tania rozrywka. Ceny są różne i wahają się od 300 do 600 zł za jedną dobę. Duży wybór mamy również w wyposażeniu oraz standardzie takich samochodów. Można wybrać kampera w wersji rodzinnej lub z mniejszą ilością miejsc do spania. Pojazd ten może być wyposażony w bagażnik rowerowy lub nie. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie w tej kwestii.

Zdjęcie Jak Polacy spędzą wakacje? To prawdziwe oblężenie! #2


Wakacje za kółkiem

Wiceprezes Polskiego Zawiązku Motorowego Dariusz Jajko przyznał, że jak dotąd turystyka karawaningowa pociągała tylko prawdziwych pasjonatów. Koronawirus sprawił, że zainteresowanie takimi środkami lokomocji bardzo wzrosło. Ludzie zaczęli sobie cenić niezależność, jaką daje kamper.

Można nim zaparkować na łonie natury, ma się pod ręką wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, które zawsze wozi się ze sobą. Takim środkiem transportu można zwiedzić o wiele więcej miejsc niż zwykłym autem. Jak się okazuje, najbardziej znane kempingi są już w znacznej mierze zarezerwowane. Jednak nie wszyscy musimy jechać w to samo miejsce. Warto poszukać ustronnych miejsc, które są tak samo malownicze, a mniej zaludnione.