Tanie wakacje. Sprawdź, gdzie warto wyjechać po otwarciu granic

Patrycja
Newsy
30.06.2020 20:50
Tanie wakacje. Sprawdź, gdzie warto wyjechać po otwarciu granic

Mimo trwającej epidemii koronawirusa, w Polsce zniesiono już większość ograniczeń: granice zostały otwarte, a zagraniczne loty wznowione. Nadeszło lato, a wraz z nim sezon urlopowy. To idealny moment na zorganizowanie letniej podróży. Dowiedz się, gdzie warto wyjechać na wakacje i czy za zagraniczny urlop obecnie zapłacisz mniej.

Zdjęcie Tanie wakacje. Sprawdź, gdzie warto wyjechać po otwarciu granic #1

Gdzie warto wyjechać na wakacje?

W niektórych krajach, w tym roku, za usługi turystyczne zapłacisz mniej niż w Polsce. Jeśli przez koronawirusa, ze zorganizowaniem wyjazdu, czekałaś do ostatniej chwili- nie martw się! Masz jeszcze szansę na tanie wakacje!

Lista tanich krajów

Jednym z krajów, w którym za noclegi i turystyczne atrakcje zapłacisz mniej w tym sezonie, wbrew pozorom, jest Portugalia. Warto wybrać się tam na wakacyjny odpoczynek. Najtańsza jednak będzie Macedonia Północna, gdzie za pobyt zapłacimy o 40% mniej niż w Polsce. Możemy spędzić tam wolny czas, nad licznymi, urokliwymi jeziorami lub poszukać noclegu przy granicy z Grecją i jeździć tam nad morze.

Zdjęcie Tanie wakacje. Sprawdź, gdzie warto wyjechać po otwarciu granic #2

W tym roku na tanie wakacje możemy wyjechać także do Bułgarii (o 39,9% ceny niższe niż w Polsce) lub do Albanii, gdzie ceny noclegów i hoteli są o 38,9% tańsze, niż w naszym kraju. W ostatnich latach mocno staniała także Turcja, gdzie za usługi hotelowe i restauracyjne zapłacimy o 32% mniej niż u nas. Dużo tańsze są tam atrakcje turystyczne, kulturalne oraz ceny paliwa.

Tani urlop możemy spędzić także u naszych bliższych sąsiadów: w Czechach, na Węgrzech i Litwie oraz trochę dalej: w Serbii, Czarnogórze, Rumunii, Bośni i Hercegowinie.


Zachowuj ostrożność na wakacjach

Pamiętajmy, że ze względu na trwającą pandemię, wciąż musimy zachowywać wymagane środki ostrożności. Wyjeżdżając na wakacje za granicę, musimy zorientować się, jakie przepisy i restrykcje obowiązują w poszczególnych krajach i stosować się do ich przestrzegania. Zachowanie bezpiecznego dystansu, noszenie maseczek ochronnych i częsta dezynfekcja rąk, pomogą nam chronić się przed koronawirusem.

Zdjęcie Tanie wakacje. Sprawdź, gdzie warto wyjechać po otwarciu granic #3

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną