Grecja otwiera się na turystów i znosi kwarantannę. Od kiedy będzie można się tam wybrać?

Katarzyna
Newsy
22.04.2021 20:02
Grecja otwiera się na turystów i znosi kwarantannę. Od kiedy będzie można się tam wybrać?

Grecja po trudnym czasie epidemii otwiera się znów na turystów. Kiedy będzie można tam pojechać bez odbywania kwarantanny? Odpowiadamy!

Grecja w odbudowie 

Koronawirus sprawił, że wiele państw zamknęło się na turystów z innych krajów, aby uniknąć wzrostu nowych zakażeń koronawirusem. Kraje wolały najpierw poradzić sobie z wirusem w swoich granicach i nie potrzebowały dodatkowych zakażonych. Po ponad roku poszczególne kraje zaczynają powoli znosić kwarantannę dla turystów i otwierać się na ich przyjazd.

Zdjęcie Grecja otwiera się na turystów i znosi kwarantannę. Od kiedy będzie można się tam wybrać? #1

Spadek wpływów z turystyki 

Wiele państw poprzez zamknięcie swoich granic straciło bardzo dużo środków finansowych. Kraje takie jak Grecja czy Włochy corocznie odwiedza wiele turystów, którzy zostawiają tam swoje pieniądze. Koronawirus sprawił, że wpływy z turystyki spadły prawie do zera, co było dużą stratą dla budżetu kraju, dlatego Grecja postanowiła jeszcze bardziej otworzyć się na turystów. Jak dotąd turyści, którzy przyjeżdżali do Grecji, musieli przejść 7-dniową kwarantannę. Dla niektórych był to cały ich pobyt w tym kraju, przez co wielu turystów po prostu rezygnowało z wyjazdu.

Zniesienie kwarantanny 

Grecja, która powoli odbudowuje się po epidemii koronawirusa, dlatego postanowiła znieść obowiązkową kwarantannę dla turystów przyjeżdżających ze strefy UE, strefy Schengen, Wielkiej Brytanii, USA, Izraela, Serbii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nie oznacza to, że każdy, kto przyleci do Grecji, nie będzie musiał przechodzić kwarantanny. Zwolnione są z niej tylko osoby, które otrzymały dwie dawki szczepionki lub mają negatywny wynik testu na obecność COVID-19. Test ten jednak należy wykonać najwcześniej 72 godziny przed wylotem. Taką informację podało greckie lotnictwo cywilne.

Zdjęcie Grecja otwiera się na turystów i znosi kwarantannę. Od kiedy będzie można się tam wybrać? #2

Otwarcie sezonu

Co ciekawe Grecja nadal jest w ścisłym lockdownie, a podróże między regionami są możliwe tylko z powodu ważnych przyczyn. Inne ograniczenia nadal pozostają i obowiązują oraz mają trwać do 26 kwietnia. Grecja planuje i przygotowuje się do powrotu turystów w okolicach połowy maja, kiedy to rozpocznie się sezon turystyczny. Turyści, którzy są zaszczepieni lub mają testy PCR, mogą przyjeżdżać do tego kraju już wcześniej.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną