3 sposoby na udane wakacje


                    3 sposoby na udane wakacje
14Lip

Coraz wyższe temperatury na termometrze wskazują, że lato za pasem. Gorąca plaża, długie, ciepłe wieczory, czas wolny- dla wielu jest to najbardziej ekscytujący okres w roku. Jednak ze względu na wciąż obecną pandemię nasze dotychczasowe plany zostaną w tym roku nieco zmodyfikowane. Eksperci zalecają, aby ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych, jednak nie oznacza to, że wakacje mają przez to stracić na wartości. Wciąż istnieje wiele sposobów, dzięki którym tegoroczne lato stanie się wspaniałą okazją do wypoczynku i świetnej zabawy. W tym artykule przeczytasz o naszych trzech propozycjach, jak efektywnie wykorzystać czas podczas wakacyjnego urlopu.

Wycieczki z dala od tłumów

Podczas nadchodzących wakacji duża część z nas zrezygnowała z zagranicznych wycieczek ze względu na sytuację epidemiologiczną. Aby choć na chwilę wyrwać się z własnego domu warto rozejrzeć się wśród lokalnych ofert i atrakcji. Sposobem na uniknięcie tłumów turystów jest wybieranie miejsc mniej znanych, ale równie pięknych. Być może, znakomitym pomysłem będzie zorganizowanie rowerowej wycieczki po jednym z parków narodowych. Podczas wyprawy warto spojrzeć pod nogi, możemy tam znaleźć mnóstwo wspaniałych okazów grzybów czy bogactwo jagód. Wycieczka na łono natury jest doskonałą okazją na przygotowanie letniego pikniku, który będzie rozrywką zarówno dla starszych jak i dla młodych podróżników. Jeżeli chcesz uniknąć tłumów ludzi, nie wybieraj znanych atrakcji turystycznych. W tym roku wyjazd nad morze, Krupówki, Morskie Oko mogą okazać się nieprzyjemnym doświadczeniem i stratą czasu. Warto pomyśleć o wynajęciu domku letniskowego na uboczu, gdzie będziesz mógł cieszyć się pyszną kawą na tarasie, podziwiając piękny zachód słońca.

Forma na lato

Mimo, że w te wakacje być może rzadziej wybierzemy się na plażę, dobrze jest zadbać o swoją kondycję fizyczną. Jeżeli ze względu na pandemię nie chcesz iść na siłownię, możesz włożyć wygodny strój, rozłożyć matę i zacząć uprawiać sport w domu. W sieci krąży mnóstwo filmów instruktażowych jak ćwiczyć wybrane partie ciała. Na początku wystarczy, że będziesz aktywny przez 15 minut minimum trzy razy w tygodniu. Ciało od razu nabierze sprawności i elastyczności, Ty zaś będziesz miał na co dzień o wiele więcej energii. Jeżeli nie lubisz ćwiczyć w domu, możesz wybrać się na dłuższy spacer, podczas którego wykonasz krótkie interwały: minutę truchtu i trzy minuty wolnego marszu. Jest to doskonały sposób na spalanie tkanki tłuszczowej. Zestaw ćwiczeń warto wzbogacić o zbilansowaną dietę. Okres wakacji to czas obfity w sezonowe warzywa i owoce. Nie dość, że są bardzo zdrowe to do tego smaczne. Możesz je wykorzystać do wykonania wysokobiałkowych szejków, a także do bogatego w składniki odżywcze obiadu. Jeżeli na co dzień nie gotujesz, czas wolny podczas wakacji jest doskonałym momentem na naukę nowych umiejętności.

Kinowe szaleństwo

Dobrym pomysłem na wakacyjne wieczory jest nadrabianie zaległych filmów i seriali, których w codziennej bieganinie nie mamy czasu oglądać. Aby mieć nieograniczone możliwości w wyborze materiałów, z pomocą przychodzi nam telewizja internetowa. Usługa Horizon Go, dzięki dostępowi do internetu od UPC, oferuje ponad 100 kanałów oraz tysiące filmów i seriali. Odtwarzanie wybranych materiałów w najwyżej jakości jest możliwe na wybranych pięciu urządzeniach: telefonach, tabletach, laptopach itp. Rodzice mają do dyspozycji funkcję kontroli rodzicielskiej, aby zapewnić swoim pociechom dostęp tylko do odpowiednich programów. Dodatkowo, posiadacze dekodera mają możliwość nagrywania ulubionych programów, które później mogą oglądać w dowolnym momencie. Telewizja internetowa od UPC zapewnia nieograniczony dostęp do rozrywki poprzez stabilne łącze światłowodowe, dzięki któremu nie musisz martwić się nieustannie ładującym czy też zacinającym materiałem. Dobry film, czy też wciągający serial to doskonały pomysł na letnie, wakacyjne wieczory, które możesz spędzić razem z całą rodziną.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja