Wakacje nad morzem - jak będą wyglądać w tym roku?

Wakacje nad morzem - jak będą wyglądać w tym roku?

Tegoroczne wakacje, ze względu na pandemię, będą wyglądały zupełnie inaczej. Pobyt nad morzem i plażowanie będzie możliwe, jeśli turyści będą zachowywać między sobą odpowiedni dystans i odległość. Pomóc w tym mają pleksiglasowe boksy, czyli nowoczesna odpowiedź na nasze rodzime, nadbałtyckie parawany. Dowiedz się, jak będzie wyglądać plażowanie w dobie koronawirusa.

Zdjęcie ''Parawaning", czyli plażowanie w dobie koronawirusa #1

Wakacje w czasach zarazy

To lato będzie zupełnie inne niż poprzednie. Wiele krajów, w tym Włochy ani Hiszpania, nie spodziewają się napływu zagranicznych turystów i tłumów, ale już zastanawiają się nad zorganizowaniem letniego wypoczynku dla swoich rodaków.

Plażowanie w dobie epidemii

Plażowanie będzie mogło się odbywać pod warunkiem zachowania odpowiedniego, bezpiecznego dystansu pomiędzy turystami. Pomóc w tym mogą leżaki lub parasolki, ustawione w wyznaczonych miejscach i kilkumetrowych odstępach lub specjalne boksy wykonane z szyb pleksi. Włoska firma Nuova Neon, zaprezentowała to niecodzienne rozwiązanie. Specjalne sektory mają mieć powierzchnię ok. 20 metrów kwadratowych i zawierać wystarczająco dużo miejsca na parasolkę i dwa leżaki. Czy ten pomysł brzmi znajomo?

Zdjęcie ''Parawaning", czyli plażowanie w dobie koronawirusa #2

Polski parawaning

Pomysł naszych sąsiadów, może kojarzyć się z popularnymi, polskimi parawanami, z których tak często korzystamy nad Bałtykiem, a które przez wiele osób są wyśmiewane. Parawaning, czyli odgradzanie się parawanem od sąsiadów na polskich plażach, w ostatnich latach było szeroko krytykowane i wyśmiewane przez media. Uznane zostało za odbicie polskiej mentalności, czyli niskiego poziomu zaufania wobec innych i chęci odgrodzenia, zajmowanego przez siebie terytorium. Jednak teraz takie rozwiązanie, może być korzystne.

Zdjęcie ''Parawaning", czyli plażowanie w dobie koronawirusa #3

Bezpieczny wypoczynek

Takie wyznaczone, plażowe sektory, pozwolą odgrodzić się od innych turystów i w bezpieczny sposób wypoczywać na plaży. Takie sektory mogłyby pomóc w utrzymaniu bezpieczeństwa i zmniejszeniu potencjalnego zagrożenia koronawirusem. Choć do wakacji zostało jeszcze trochę czasu, warto z rozwagą zaplanować letni wypoczynek.

Patrycja

Polecane