Jak będę wyglądały tegoroczne wakacje? Gdzie pojedziemy i na jakich zasadach?

Jak będę wyglądały tegoroczne wakacje? Gdzie pojedziemy i na jakich zasadach?

Choć do lata zostało jeszcze kilka miesięcy, to wiele osób zaczyna już planować wakacje. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała nasze wyjazdy w ubiegłym roku, ale być może nadchodzące lato będzie inne. Dowiedz się, gdzie w tym roku będziemy mogli pojechać i na jakich zasadach.

Zdjęcie Jak będę wyglądały tegoroczne wakacje? Gdzie pojedziemy i na jakich zasadach? #1

Jakie plany wakacyjne mają Polacy?

Polacy są już zmęczeni sytuacją związaną z koronawirusem i restrykcjami, które towarzyszą nam już od ponad roku. Choć do lata pozostało jeszcze trochę czasu, to wiele osób zaczyna planować tegoroczne wakacje. Wciąż dużym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy do ciepłych krajów. Nastąpił wzrost zainteresowania egzotycznymi kierunkami, takimi jak Dominikana czy Zanzibar.

Promocje dla klientów biur podróży

Biura podróży kuszą potencjalnych klientów i zachęcają ich do rezerwacji wycieczek odpowiednio wcześniej. Z uwagi na dynamiczną sytuację na świecie, proponują wiele promocji i ułatwień, w tym zmianą możliwości rezerwacji nawet na siedem dni przed planowaną podróżą.

Zdjęcie Jak będę wyglądały tegoroczne wakacje? Gdzie pojedziemy i na jakich zasadach? #2

Gdzie pojedziemy i na jakich zasadach?

Eksperci powtarzają, że otwarcie kolejnych państw i znoszenie dalszych restrykcji będzie uzależnione od tempa szczepień w poszczególnych krajach.

Bez negatywnego wyniku testu na COVID-19 pojedziemy jedynie do Albanii. Być może to ograniczenie w kwietniu zostanie zniesione również w Turcji. Jeśli zdecydujemy się na bardziej egzotyczne kierunki, to bez testu możemy udać się do Meksyku, na Dominikanę, Zanzibar, do Tanzanii i na Kostarykę.

Jednak w zdecydowanej większości europejskich krajów wciąż wymagany jest negatywny wynik testu na koronawirusa. Wydaje się, że ten obowiązek zostanie utrzymany do wakacji. Oprócz tego wciąż będziemy musieli nosić maseczki, zasłaniające nos i usta w przestrzeniach publicznych i zachowywać wymagany dystans społeczny.

Reżim sanitarny pomoże zahamować tempo rozprzestrzeniania się koronawirusa. Mimo tych obostrzeń europejskie kraje deklarują, że będą wpuszczać turystów na wakacje.  Grecja, Cypr, Hiszpania, Portugalia i Chorwacja szykują się na rozpoczęcie wakacyjnego sezonu.

Zdjęcie Jak będę wyglądały tegoroczne wakacje? Gdzie pojedziemy i na jakich zasadach? #3

Wakacje 2021- nadzieja dla branży turystycznej

Mimo wciąż zmieniającej się, dynamicznej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, branża turystyczna z wielką nadzieją czeka na rozpoczęcie sezonu wakacyjnego.  Być może w tym roku straty finansowe zostaną nieco odrobione.

Kontrowersje wokół paszportu dla zaszczepionych

Wciąż trwają burzliwe rozmowy nad wprowadzeniem paszportu COVID-19 przez kraje Unii Europejskiej. To dokument, w którym znalazłyby się informacje o przyjęciu szczepionki i  testach na koronawirusa. Dokument ten budzi mnóstwo kontrowersji, a wiele krajów jest podzielonych.

 

Zdjęcie Jak będę wyglądały tegoroczne wakacje? Gdzie pojedziemy i na jakich zasadach? #4
Patrycja

Polecane