Lifestyle

Rapujący Andrzej Duda nie każdemu się spodobał. Celebryci komentują

Katarzyna

May 12, 2020, 8:01 p.m.

Rapujący Andrzej Duda nie każdemu się spodobał. Celebryci komentują

#Hot16Chellenge 2 to ostatnio bardzo modna akcja z prostymi zasadami. Raperzy i nie tylko nominują się nawzajem do napisania 16 wersów piosenki i przedstawienia jej w formie wideo oraz w stylu rap. Podkład muzyczny może być dowolnie dobrany, jednak najczęściej jest on zapożyczony z hip-hopowej piosenki. Nagranie powinno zostać umieszczone w sieci do 72 godzin od czasu nominacji.

Zdjęcie Rapujący Andrzej Duda nie każdemu się spodobał. Celebryci komentują #1
Zbiórka dla służby zdrowia

Cała akcja nie jest tylko muzycznym wyzwaniem, ponieważ jej celem jest też pomoc służbie zdrowia w okresie pandemii. To oni są na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem i dlatego jak do tej pory, udało się zebrać ponad 1 mln złotych. Przystąpiły już do niej takie gwiazdy jak Taco Hemingway, Boesu, Szpaku, Dawid Podsiadło, Margaret oraz Zeus. Ten ostatni postanowił nominować prezydenta Andrzeja Dudę. Głowa naszego państwa przyjęła nominację, jednak przyznała, że będzie to dla niego spore wyzwanie.

Komentarze pod występem prezydenta

Przyjęcie wyzwania przez Prezydenta i opublikowanie nagrania w sieci spotkało się ze sporym poruszeniem. Występ skomentowali nie tylko raperzy, ale również i ludzie show-biznesu. Polski raper Solar zapytany o występ prezydenta odpowiedział, że żałuje, że nie nominował do tego challengu Donalda Trampa, jednak jest on zadowolony, że cała Polska rapuje.

Występ prezydenta skomentował również Marcin „Kali” Gutkowski, który napisał na swoim profilu na Facebooku - „Świetna zwrotka Panie Prezydencie! ...nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły. Co próbuje nam przekazać nasza Głowa Państwa?”. Peja również zamieścił krótki, aczkolwiek wymowny komentarz – „S**t is Real”.
Zdjęcie Rapujący Andrzej Duda nie każdemu się spodobał. Celebryci komentują #2

Nie tylko raperzy komentują

Na bardzo krótki komentarz pozwolił sobie aktor Andrzej Grabowski, który napisał „Bez komentarza”. Do występu Andrzeja Dudy odniosła się też Katarzyna Nosowska, która dość dobitnie go skomentowała. Na swoim Instagramie opublikowała pierwsze wideo, gdzie wypowiada ona słowa „O, k***a, przegiąłeś z cieniem mgły".

Na kolejnym natomiast można zauważyć, jak piosenkarka zmaga się z twardym chlebem, który próbuje pokroić, a przy okazji podpowiada sobie „Spróbuj ostrym cieniem mgły". Jeden z internautów pozwolił sobie na dość mocną wypowiedz pod nagraniem umieścił wpis „Odpowiesz za tę nominację przed Bogiem i historią!". Na odzew pozwolił sobie również Robert Biedroń, który ubiega się o fotel prezydenta. Na swoim profilu napisał on - „In Poland we don't say »wsparcie ochrony zdrowia«. We say »ostry cień mgły« and I don't think it's beautiful".

Kolejne nominacje

Prezydent wywołał swoją "szesnastką" niemałe poruszenie, a na dodatek nominował kolejne osoby. Od Pana Dudy nominację otrzymali: Maryla Rodowicz, Sebastian Karpiel-Bułecka, Pectus, Golec uOrkiestra oraz Premier Mateusz Morawiecki.