Komentarze gwiazd po ataku na prezydenta Adamowicza

Agnieszka

Lifestyle

Jan. 14, 2019, 11:10 a.m.

Komentarze gwiazd po ataku na prezydenta Adamowicza

Małgorzata Rozenek skomentowała atak na finale WOŚP, którego działanie mocno wspierała w tym roku. Była zaangażowana emocjonalnie, dlatego tak uderzył ją fakt tego brutalnego ataku.

Małgorzata Rozenek była w Nicei trzy lata temu, w momencie, gdy doszło tam do zamachu. Wtedy też zatrzymano w Polsce finał WOŚP i oddano cześć ofiarom. Atak na prezydenta Gdańska jest więc dla niej wielkim szokiem:

Zdjęcie Komentarze gwiazd po ataku na prezydenta Adamowicza #1
Źródło:https://jastrzabpost.pl/newsy/atak-nozownika-na-pawel-adamowicz-komentarze-rozenek-skrzynecka_705859.html#galeria1

"Wróciliśmy do domu, po wspaniałym dniu, pełnym uśmiechów, radości i solidarności. 27 finał @fundacjawosp po raz kolejny zjednoczył Polaków. Położyliśmy chłopców spać (bo jutro szkoła), sami tez już w łóżku, włączamy @tvn24.pl i szok. Ludzie dokąd do wszystko zmierza? Gdzie ten hejt, nienawiść nas zabierze?! Panie Prezydencie nasze myśli i modlitwy kierujemy do Pana."

Na Instagramie atak skomentowała również Katarzyna Skrzynecka, która nie ukrywała głębokiego żalu i szoku:

"Smutek, koszmar i przerażenie … Oglądam TVN24 … jakim nienawistnym psycholem i swołoczą trzeba być , by wybrać sobie tak szlachetną i pokojową okoliczność jak Finał WOŚP Światełko do Nieba, na publiczny akt bestialstwa – atak na scenie nożem na Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza… Pan Prezydent walczy o życie w szpitalu….

Nigdy nie zgadzałam się z prawem, które odpuszcza najwyższe i wysokie wymiary kar zwyrodnialcom, „ze względu na chorobę psychiczną” !!!! Jeśli psychol jest zbrodniarzem – winien być karany równym prawem z każdym innym człowiekiem, lub wręcz eksterminowany. Nie mam wyrozumiałości dla zwyrodnialstwa.
A fakt, że taka tragedia wydarza się w Polsce, świadczy o przerażającej eskalacji społecznej nienawiści i agresji ….
Smutek. Żal. Trwoga.
Panu Prezydentowi Gdańska z całego serca życzę uratowania życia i zdrowia.
Zamilknę w social mediach. Tak dyktuje serce."

Największy szok przeżył z pewności zespół Blue Cafe, który występował na scenie w momencie ataku. Na swoim profilu zespół wyraził współczucie:

"Z wielkim bólem umieszczamy ten wpis… Brakuje słów aby opisać to co się dzisiaj wydarzyło. Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi z całego serca życzymy powrotu do zdrowia… Blue Cafe"

Zdjęcie Komentarze gwiazd po ataku na prezydenta Adamowicza #2
Źródło:https://www.instagram.com/p/Bqzf4NhFnNa/

Wiele znanych osób ze świata show-businessu jest wstrząśniętych nie tylko samym faktem ataku na głowę Gdańska, ale również okolicznościami w jakich do niego doszło. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od lat łączy wielu Polaków, a gwiazdy i celebryci chętnie wspierają całą inicjatywę. Nic więc dziwnego w tym, że atak napastnika wywołał szok i niezrozumienie.

Zdjęcie Komentarze gwiazd po ataku na prezydenta Adamowicza #3
Źródło:https://www.instagram.com/p/BrN0n5QhR3f/