Jak bezpiecznie uprawiać sport w czasie pandemii koronawirusa?

Patrycja

Dieta i żywienie

30.04.2020 20:59

Jak bezpiecznie uprawiać sport w czasie pandemii koronawirusa?

Codzienna aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Zwiększa odporność organizmu, pozwala zwalczać stres i poprawia nasz nastrój. Także podczas pandemii koronawirusa, nie powinniśmy całkowicie rezygnować z uprawiania sportu i ćwiczeń.

Z tego artykułu dowiesz się, jak bezpiecznie uprawiać sport w czasie pandemii, czy można ćwiczyć na świeżym powietrzu oraz co z bieganiem i jazdą na rowerze.

Zdjęcie Jak bezpiecznie uprawiać sport w czasie pandemii koronawirusa? #1

Dobra wiadomość dla miłośników sportów

Od 20 kwietnia złagodzeniu uległy rządowe restrykcje przeciwko koronawirusowi. Możemy spędzać czas na świeżym powietrzu, aby tam ćwiczyć, biegać lub jeździć na rowerze. Otwarte zostały tereny rekreacyjne, takie jak parki, promenady, ogrody botaniczne, zoologiczne i lasy, które są obecnie dostępne dla miłośników sportu. Place zabaw, siłownie na świeżym powietrzu i miejskie rowery, wciąż są wyłączone z użytku.

Zdjęcie Jak bezpiecznie uprawiać sport w czasie pandemii koronawirusa? #2

Złagodzenie przepisów

Pamiętajmy o tym, żeby podczas uprawiania sportu, zachować zasady bezpieczeństwa i zdrowy rozsądek. Cały czas obowiązuje nas zakaz zgromadzeń powyżej 2 osób, konieczność zachowywania 2 metrów odstępu i noszenia maseczek ochronnych, zasłaniających nos i usta, w przestrzeni publicznej.

Zdjęcie Jak bezpiecznie uprawiać sport w czasie pandemii koronawirusa? #3

Zasady bezpieczeństwa

Możesz uprawiać sport, ćwiczyć, jeździć na rowerze i biegać, jeśli zależy od tego twoja kondycja psychiczna. Podczas biegania i jazdy na rowerze musisz założyć maseczkę ochronną, zasłaniająca nos i usta. Nie musisz jej nosić w lesie, we własnym ogrodzie i na działce.

Zdjęcie Jak bezpiecznie uprawiać sport w czasie pandemii koronawirusa? #4

Sport w maseczce ochronnej

Jednak bawełniana, czy chirurgiczna maseczka ochronna, może utrudniać oddychanie podczas wzmożonego wysiłku fizycznego, jak bieganie lub jazda na rowerze. Organizacje sportowe apelują, aby znieść ten obowiązek u osób uprawiających sport, jednak Minister Zdrowia nie zgadza się na takie zmiany. Rozwiązaniem będzie zakup chusty z mikrofibry lub specjalnego komina biegacza, stworzonego z materiału przepuszczającego powietrze, który ułatwia oddychanie w czasie wysiłku fizycznego.