Koronawirus a samotne spacery. Czy to dobry pomysł?

Koronawirus a samotne spacery. Czy to dobry pomysł?

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, zaleca się aby jak najbardziej ograniczać wyjścia z domu i unikać skupisk ludzi. Wiele osób zastanawia się, czy może wyjść z dziećmi do lasu, lub tylko przed dom, zwłaszcza gdy za oknem piękna, wiosenna pogoda.

Zdjęcie Koronawirus a samotne spacery. Czy wyjście do parku lub lasu to dobry pomysł? #1

Okazuje się, że spacery są zalecane, jeśli tylko będziemy przestrzegać kilku zasad!

Co mówią specjaliści?

Źródłem zakażenia jest bliski kontakt z chorą osobą lub przedmiotami, na których osadziły się wirusy. Specjaliści uważają, że jeśli Ty i członkowie Twojej rodziny nie jesteście objęci obowiązkową kwarantanną, nie ma żadnego powodu, aby nie wybrać się na spacer.

Gdzie na spacer?

Najlepiej wybrać najbliższą odosobnioną okolicę, las lub odludne miejsce poza miastem, gdzie nie spotkasz innych osób. Możesz wybrać się na samotną przechadzkę lub zabrać ze sobą dzieci. Dzięki temu Twój organizm się dotleni, rozruszasz stawy, a maluchy będą mogły pobiegać i rozładować nadmiar energii.

Zdjęcie Koronawirus a samotne spacery. Czy wyjście do parku lub lasu to dobry pomysł? #2

Zachowaj ostrożność!

Oczywiście nie zalecamy spacerów po centrum miasta czy wycieczki na plac zabaw. Stara się nie dotykać przedmiotów, z którymi mogli mieć kontakt chorzy, jak poręcze, czy ławki. Nie korzystaj też z komunikacji miejskiej, lepiej wybierz samochód, a przy słonecznej pogodzie rower. Gdy na spacerze spotkasz kogoś znajomego, prowadź z nim rozmowę z bezpiecznej odległości, a najlepiej umów się na późniejszy kontakt telefoniczny. Po powrocie do domu dokładnie umyj ręce wodą z mydłem lub użyj preparatu antybakteryjnego.

Zdjęcie Koronawirus a samotne spacery. Czy wyjście do parku lub lasu to dobry pomysł? #3

Przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności i przestrzeganiu zaleceń, nie ma powodu, abyś nie mógł wybrać się na spacer!

Patrycja

Polecane