Kupiłeś lot, ale boisz się epidemii? W tych liniach odwołasz go bezpłatnie

Kupiłeś lot, ale boisz się epidemii? W tych liniach odwołasz go bezpłatnie

Wirus z Wuhan coraz bardziej rozprzestrzenia się na świat. W związku z tym parę linii lotniczych postanowiło pozwolić swoim przyszłym pasażerom na zmianę rezerwacji wykupionych lotów. Przebukowanie biletu jest bezpłatne. Chodzi tu o bilety zakupione do końca marca 2020. Kilka dni wcześniej linie lotnicze Ryanair oraz Wizzair całkowicie odwołały loty do Włoch.

Zdjęcie Kupiłeś lot, ale boisz się epidemii? W tych liniach odwołasz go bezpłatnie #1

W związku z coraz większym rozprzestrzenianiem się koronawirusa linie lotnicze robią co mogą, aby nie stracić swoich klientów. Dlatego też linie Emirates, Air France i KLM pozwalają na bezpłatną zmianę rezerwacji lotów. Dotyczy to jednak tylko biletów zakupionych do końca marca br.

Linie lotnicze Emirates

Linie Emirates podały do opinii publicznej taki komunikat: „Linie Emirates oferują pasażerom większą elastyczność, wprowadzając nowe zasady zmiany rezerwacji lotów w przypadku biletów wydanych od 7 marca do 31 marca 2020 r. włącznie, dzięki czemu klienci mogą swobodnie zmienić termin podróży bez dodatkowych opłat za zmianę rezerwacji czy ponowne wydanie biletu”. Zapewniono również, że klienci mogą zmienić rezerwację w obrębie 11 miesięcy przy zachowaniu tej samej klasy. Przebukowania lotów można dokonać w biurach podróży oraz pod numerem +971 600 555555. Linie lotnicze Emirates zapewniły również, że będą wdrażane nowe procedury oraz środki ostrożności dotyczące dezynfekcji samolotów, które powróciły z krajów dotkniętych koronawirusem.

Linie Air France i KLM

Za powyżej wymienioną linia lotniczą poszły również linie Air France KLM, które również wprowadziły sposobność przebukowania biletów. Dotyczy to biletów kupionych do 31 marca 2020, gdzie podróże będą się odbywać od 3 marca do 31 maja bieżącego roku. Jeśli chcemy dokonać zmiany daty wylotu i/lub zmiany taryfy, wtedy trzeba będzie zapłacić tylko różnicę taryfową. Zasada ta dotyczy tylko biletów zakupionych i wystawionych do 31 maja 2020. Linie te poinformowały, że to tylko uzupełnienie obecnych zasad, a nie ich zastąpienie.

Lufthansa

Również w ubiegłą sobotę LOT poinformował, że poprzez coraz większy zakres pandemii i oni umożliwiają zmianę daty podróży dla klientów, którzy zakupili bilet do 31 marca 2020 roku na podróż od 6 marca do 24 kwietnia tego roku. Zmiana daty wylotu jest możliwa tylko do 31 grudnia 2020 roku oraz z zachowaniem tej samej trasy. Do linii lotniczych Lufthansa Group, czyli Lufthansa należą również linie SWISS, Austrian Airlines, Brussels Airlines oraz Air Dolomiti. W każdym z nich można dokonać jednorazowo przebukowania biletów i przewoźnik nie pobierze za to opłaty.

Zdjęcie Kupiłeś lot, ale boisz się epidemii? W tych liniach odwołasz go bezpłatnie #2

Koronawirus w Polsce

Na dziś dzień w Polsce mamy 21 odnotowanych przez Ministerstwo Zdrowia przypadków zachorowań wywołanych koronawirusem. Największa jednak ich ilość jest w Chinach, gdzie zarażonych osób jest około ponad 80 000. W Korei Południowej odnotowano 6 tys. chorych, natomiast we Włoszech już 4 tys. Wirus ten dotarł również do Iranu, Singapuru czy Stanów Zjednoczonych. Obecnie koronawirus można nazwać pandemią, ponieważ najwięcej chorych poza Włochami, można spotkać już we Francji, Niemczech, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii.

Katarzyna

Polecane