Wszyscy znamy tą przyprawę do zupy. Zrób z niej napar oczyszczający kości i stawy!

Katarzyna

Zdrowie

29.02.2020 21:40

Wszyscy znamy tą przyprawę do zupy. Zrób z niej napar oczyszczający kości i stawy!

Liść laurowy jest wszystkim dobrze znany jako podstawowa przyprawa przy przyrządzaniu zup. Jednak to nie jedyne ich zastosowanie, są one również bardzo dobrym środkiem leczniczym. Napar z tej przyprawy jest bardzo pomocny przy oczyszczaniu organizmu oraz bólach reumatycznych. W poniższym artykule znajdziecie przepis na taki napar oraz rady dotyczące jego aplikowania.

Zdjęcie Wszyscy znamy tą przyprawę do zupy. Zrób z niej napar oczyszczający kości i stawy! #1

Oczyszczający napar z liści laurowych

Do przygotowania tego naparu potrzebne jest od 5 do 6 liści laurowych oraz 1,5 szklanki gorącej wody. Liście należy rozkruszyć, a później zalać wrzącą wodą. Można ten napar jeszcze przegotować ale nie jest to konieczne. Następnie należy przelać go do termosu i odstawić na około 5 godzin. Chodzi o to, aby napar nabrał odpowiednich właściwości. Po tym czasie należy go przecedzić i wlać z powrotem ale już do szklanej butelki. Tak przygotowaną miksturę można stosować zewnętrznie, robiąc z niej okłady, które świetnie sprawdzają się na bóle reumatyczne. Można też pić go jako napój, który bardzo dobrze oczyszcza ciało oraz pozytywnie wpływa na stawy i kości.

Zalecenia stosowania naparu

Herbatkę z lauru trzeba spożywać małymi łykami, najlepiej co około pół godziny w ciągu 12 godzin dziennie jednak nie dłużej. Picie tego naparu można kontynuować przed co najwyżej kolejne dwa dni. Należy pić go małymi łykami, ponieważ zbyt duża jego pojedyncza dawka może spowodować krwotok. Nie powinniśmy pić go również bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Zdjęcie Wszyscy znamy tą przyprawę do zupy. Zrób z niej napar oczyszczający kości i stawy! #2

Skutki naparu

Liście laurowe zawierają w sobie olejki, które mają działanie rozgrzewające. Dlatego okłady z jego naparu świetnie sprawdzą się przy łagodzeniu bólów odczuwanych w stawach. Dzięki swoim napotnym właściwościom, jest również pomocny przy usuwaniu toksyn z całego organizmu. Liście laurowe, inaczej zwane też wawrzynem posiadają detoksykujące właściwości. jak również świetnie sprawdzają się przy leczeniu chorób skóry. Można je zastosować przy problemach ze skórą, trądzikiem lub łupieżem. Inne jego zalety to działanie bakteriobójcze oraz pozytywny wpływ na pracę wątroby. Liście laurowe pomagają również przy obniżeniu poziomu cukru we krwi.

Drzewko laurowe w domu

Liście laurowe, które tak dobrze znamy z sklepowych opakowań to nic innego jak wysuszone liście drzewa laurowego. Roślina ta ma działania zdrowotne ale również bardzo dobrze sprawdzi się jako ozdoba. Nie wymaga ona wiele uwagi więc tym bardziej można mieć ją w domu. Drzewko laurowe bardzo lubi ciepłe i słoneczne miejsca w domu. Nie powinna jednak stać tam gdzie może być narażona na wiatr lub przeciąg. Doniczkę z tą rośliną można trzymać w domu, jak również na balkonie czy tarasie. Na czas zimowy zdecydowanie należy ją przenieść z powrotem do domu. W okresie wiosennym oraz letnim należy podlewać go umiarkowanie, a jeszcze rzadziej jesienią. Na zimę drzewko przechodzi w stan spoczynku, jednak potrzebuje dużej wilgotności przez cały rok. Bardzo dobrze sprawdzi się tu zraszacz, którego możemy używać nawet codziennie.