Uwaga na osłabienie podczas upałów! Poznaj 4 pomocne domowe lekarstwa

Uwaga na osłabienie podczas upałów! Poznaj 4 pomocne domowe lekarstwa

Wysokie temperatury nieustannie dają o sobie znać i poważnie mogą wpłynąć na nasze zdrowie. Szczególnie jeśli nie potrafimy dokładnie się ochronić przed promieniami słonecznymi. Po spędzonym dniu na plaży możemy mieć zatem do czynienia z oparzeniami skóry oraz poważnym osłabieniem. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Poznaj 4 domowe lekarstwa, które z pewnością ci pomogą!

Zdjęcie Uwaga na osłabienie podczas upałów! Poznaj 4 pomocne domowe lekarstwa #1

Co to udar słoneczny?

Udar słoneczny jest efektem zbyt długiego kontaktu z promieniami słonecznymi oraz mocnego nagrzania głowy i karku. Przy tak silnym nagrzaniu mogą wystąpić oparzenia skóry, ból głowy, skurcze, spuchnięte nogi oraz większa potliwość. Udar słoneczny nie jest jednak tym samym, co udar cieplny – w tym przypadku koniecznie należy skontaktować się z lekarzem.

Udar słoneczny nie jest przyjemnym doświadczeniem, ale jesteśmy w stanie pomóc sobie po powrocie do domu. Jakie domowe produkty możemy wykorzystać w takiej sytuacji?

Zielony ogórek

To warzywo składa się w ponad 90% z wody. Posiada również witaminę C, błonnik oraz potrzebne każdemu minerały. Sok z zielonego ogórka doskonale zatem nawodni nasz organizm oraz zregeneruje poparzoną skórę. Jak przygotować taki sok? Wystarczy, że plasterki ogórka zmiksujemy z sokiem z cytryny oraz wodą. Tak przygotowaną mieszankę możemy pić 3 razy dziennie. Plastry ogórka można również położyć bezpośrednio na poparzoną skórę.

Pomidor

Tracimy bardzo dużo wartości odżywczych, wody oraz soli wraz z potem. Pomidor pomaga nam jednak uzupełnić braki w minerałach, witaminach oraz doskonale nawadnia nasz organizm. Redukuje temperaturę ciała oraz uzupełnia elektrolity. Jak przygotować sok pomidorowy? Podobnie jak w przypadku zielonego ogórka, łączymy pomidor, wodę oraz sok z cytryny i dokładnie miksujemy. Tak przygotowany napój schładzamy, a następnie możemy go pić 3 razy dziennie.

Zdjęcie Uwaga na osłabienie podczas upałów! Poznaj 4 pomocne domowe lekarstwa #2

Płatki owsiane

Produkt ten możemy wykorzystać w czasie kąpieli. Wystarczy, że do wanny z wodą dodamy szklankę płatków owsianych i zanurzymy swoje ciało na około 20 minut. Taką kąpiel należy powtarzać codziennie – do momentu ustania bólu.

Jogurt

Ten sposób nie jest żadną nowością dla większości z nas. Nie każdy jednak wie, dlaczego jogurt naturalny tak dobrze działa na oparzenia skóry. Przede wszystkim zimno, które sobą daje, łagodzi ból, ale dodatkowo reguluje pH skóry oraz zapobiega powstawaniu przebarwień, plam i blizn. Wystarczy, że nałożymy na skórę warstwę jogurtu naturalnego i odczekamy około 20 minut. Następnie wystarczy zmyć zimną wodą.

Udar słoneczny nie jest czymś, co powinniśmy bagatelizować. Jakiekolwiek sygnały o tym świadczące powinny nas zmusić do natychmiastowego działania. Dzięki domowym technikom jesteśmy jednak w stanie szybko zażegnać problem.

Emila

Polecane