Domowe sposoby na oparzenia słoneczne!

Domowe sposoby na oparzenia słoneczne!

Po całym dniu spędzonym na plaży, zamiast pięknej, brązowej opalenizny, nasza skóra jest zaczerwieniona, opuchnięta, a my odczuwamy ból, pieczenie i swędzenie? To oparzenia słoneczne, które są niekorzystnym skutkiem oddziaływania promieni słonecznych na nasze ciało. Poznaj naturalne, domowe sposoby na złagodzenie oparzeń i zmniejszenie nieprzyjemnych dolegliwości.

Zdjęcie Domowe sposoby na oparzenia słoneczne! #1

Istnieje wiele domowych metod, które pomogą Ci poradzić sobie z oparzeniami od słońca, przyspieszyć proces gojenia i ukoić ból:

Chłodny prysznic

Letni lub chłodny prysznic pomoże obniżyć temperaturę rozgrzanej skóry i przyniesie nam ulgę. Po powrocie z plaży, nie wskakuj od razu pod lodowatą wodę, ponieważ może to doprowadzić do szoku termicznego. Zacznij od letniego prysznica i stopniowo obniżaj temperaturę wody.

Zmyj z siebie piasek i inne zanieczyszczenia, użyj delikatnego żelu lub balsamu do mycia. Po kilku minutach polewania się wodą, poczujesz ukojenie.

Zdjęcie Domowe sposoby na oparzenia słoneczne! #2

Aloes

Ta niezwykła roślina, o wielu cennych właściwościach leczniczych i kosmetycznych, pomoże na oparzenia słoneczne. Substancje znajdujące się w liściach aloesu, przyspieszają gojenie się ran, łagodzą stany zapalne i nawilżają skórę.

Kefir, zsiadłe mleko lub maślanka

Produkty te, dzięki dużej zawartości witamin A,D E i białek, przyspieszą proces regeneracji zniszczonego naskórka. Delikatnie nałóż je na opaloną skórę, poczekaj aż się zsiądą i wchłoną, a następnie zmyj letnią wodą. To prosty sposób na złagodzenie słonecznych oparzeń.

Zdjęcie Domowe sposoby na oparzenia słoneczne! #3

Ogórek

Ma właściwości chłodzące i zmniejszające obrzęki. Działa kojąco, przeciwbólowo, chroni i odżywia skórę. Możesz działać punktowo i położyć cienko pokrojone plasterki ogórka na oparzone miejsca. Dobrym sposobem będzie też zblendowanie go w całości na gęstą masę i nałożenie na skórę, na około 30 minut.

Miód

Kolejną metodą na zmniejszenie poparzeń słonecznych, jest nałożenie na skórę miodu. Ma on działanie przeciwzapalne, antybakteryjne, zmniejsza opuchliznę, obrzęki i zaczerwienienie. Delikatnie wmasuj go w skórę i pozostaw na kilkanaście minut, a następnie zmyj letnią wodą.

Zdjęcie Domowe sposoby na oparzenia słoneczne! #4

Ratunek z apteki

Jeśli domowe metody nie pomagają, a Ty cierpisz z powodu silnych oparzeń słonecznych, warto sięgnąć po gotowe preparaty z apteki, w formie pianek, sprayów lub kremów. Najlepiej wybrać takie, które zawierają alantoinę, D-panthenol, witaminy A, E, F, masła Shea, czy aloes. Pomogą zregenerować uszkodzoną skórę, nawilżą ją i ochronią.

Zdjęcie Domowe sposoby na oparzenia słoneczne! #5

Patrycja

Polecane