Jak Przetrwać Upał? Zastosuj Te 12 Trików, aby Odzyskać Komfort!

Agnieszka
Zdrowie
06.06.2018 17:24
Jak Przetrwać Upał?  Zastosuj Te 12 Trików, aby Odzyskać Komfort!

Letnie upały są nieodłącznym elementem sezonu. Wraz z piękną pogodą i długimi dniami przychodzi jednak również wyzwanie utrzymania komfortu w wysokich temperaturach. Upał nie musi być uciążliwy, jeśli zastosujesz te 12 sprawdzonych trików!

Klimatyzacja i wentylatory

Podstawowym sposobem na złagodzenie upału w domu lub biurze jest wykorzystanie klimatyzacji lub wentylatorów. Klimatyzacja zapewnia przyjemny chłód, podczas gdy wentylatory mogą skutecznie cyrkulować powietrze i przynieść ulgę.

Wykorzystanie przepływu powietrza

Wykorzystaj przepływ powietrza, aby stworzyć naturalne chłodzenie wewnątrz domu. Otwieraj okna i drzwi, aby wpuścić chłodniejsze powietrze i zamknij je, gdy temperatura wzrośnie.

Planowanie aktywności

Najgorętsze godziny dnia, zazwyczaj między 10 a 16, mogą być szczególnie uciążliwe. Planuj swoje aktywności na wcześniejsze lub późniejsze godziny, aby uniknąć bezpośredniego działania słońca i intensywnego gorąca.

Lekkie i przewiewne materiały

Wybieraj ubrania z naturalnych, lekkich materiałów, takich jak bawełna i len. Unikaj ciężkich, przylegających ubrań, które mogą utrudniać cyrkulację powietrza i prowadzić do nadmiernego pocenia się.

Ochrona przeciwsłoneczna

Przed wyjściem na zewnątrz zawsze nakładaj krem z filtrem przeciwsłonecznym o wysokim SPF, noś okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV i załóż kapelusz, który chroni głowę i twarz przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Chłodne prysznice

Przyjemny chłodny prysznic z pewnością przyniesie natychmiastową ulgę w gorący dzień. Możesz również zamoczyć stopy w wiadrze z zimną wodą, aby schłodzić całe ciało.

Wykorzystaj lód

Trzymaj w zamrażalniku woreczki z lodem lub kostki lodu. Możesz je umieścić w dzbanku z napojem lub przyłożyć do ciała jako chłodzące okłady.

Lekkie i orzeźwiające posiłki

Spożywaj lekkie i orzeźwiające posiłki bogate w warzywa i owoce. Arbuz, ogórki, sałata i cytrusy to doskonałe wybory, które dostarczą Ci nawodnienia i witamin, jednocześnie nie obciążając organizmu.

Kluczem odpowiednie nawodnienie

Picie dużej ilości wody jest kluczowe w czasie upałów. Utrzymuj odpowiednie nawodnienie organizmu, unikając napojów słodzonych i alkoholu, które mogą prowadzić do odwodnienia.

Ochrona przed insektami

Unikaj uciążliwych ukąszeń insektów, stosując repelenty na skórę. Dodatkowo, zamontuj siatki na oknach, aby chronić wnętrze domu przed nieproszonymi gośćmi.

Odpoczynek w cieniu

Gorący dzień to idealna okazja do odpoczynku w cieniu. Szukaj naturalnych schronień, takich jak drzewa czy werandy, gdzie możesz schłodzić się i relaksować.

Relaks i zabawa w wodzie

W letnie dni wykorzystaj okazję do relaksu i ochłodzenia się w wodzie. Baseny, jeziora i inne zbiorniki wodne stanowią doskonałe miejsca do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Przygotuj się na pełne radości i komfortu letnie dni!

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną