UPAŁ – 12 trików, które ułatwią ci życie

UPAŁ – 12 trików, które ułatwią ci życie

Wraz z nadejściem upałów i wypadem na wakacje pojawia się wiele problemów, które łatwo rozwiążesz dzięki tym prostym trikom!

#Prześcieradło na plaży

Zamiast brać ze sobą ręcznik lub koc, w który wchodzi bardzo dużo piasku – postaw na prześcieradło. Ma ono gładką powierzchnię, dzięki czemu łatwo usuniesz zabrudzenia i piasek.

#Odstraszanie komarów

Jeśli nie masz pod ręką sprayu na komary, nie musisz być na nie skazana. Wystarczy, że wbijesz w cytrynę lub limonkę kilka goździków, a komary będą trzymać się z daleka.

Zdjęcie UPAŁ – 12 trików, które ułatwią ci życie #1

#Pomysł na tymczasowy tatuaż

Jeśli chcesz trochę zaszaleć latem wybierz ten sposób na zrobienie „tatuażu”. Narysuj na ciele jakiś kształt za pomocą kremu z wysokim filtrem UV. Kiedy się opalisz wzór będzie bardzo wyraźny.

#Uniknij kradzieży

Użyj opakowania po kremie z filtrem, aby zrobić z niego skrytkę na klucze i telefon. Nawet jeśli odejdziesz od leżaka, złodzieje i tak nie połaszą się na zwykły krem.

#Kostki na poparzenia

Aloes doskonale łagodzi oparzenia słoneczne. Będzie jeszcze skuteczniej i przyjemniej, kiedy zamrozisz żel aloesowy w pojemniku na lód w kostkach. Wystarczy wyjąć kostkę i masować oparzone miejsce.

Zdjęcie UPAŁ – 12 trików, które ułatwią ci życie #2

#Szybkie chłodzenie napoju

Aby butelka z napojem szybciej się schłodziła, owiń ją wilgotnym ręcznikiem papierowym i dopiero wtedy włóż do zamrażarki.

#Zimne piwo

Jeśli nie chcesz, aby piwo szybko się ogrzało, włóż je do szerokiego kubka z lodem na dnie. Nigdy nie dodawaj lodu bezpośrednio bo piwa, bo zepsujesz jego smak.


#Lampka własnej roboty

Jeśli chcesz zrobić małą lampkę do namiotu lub podczas spędzania czasu na zewnątrz, wykorzystaj plastikowy pojemnik lub nieprzeźroczystą butelkę. Zrób w niej mały otwór i włóż do środka latarkę.


#Chłodzenie wina

Podobnie jak nie należy wrzucać kostek lodu do piwa, nie powinniśmy robić tego również w przypadku wina. Doskonale sprawdzą się więc mrożone owoce winogronu. Dobrze schłodzą trunek, ale nie zmienią jego smaku.

Agnieszka

Polecane