Brat Magdy Gessler jest biedny? Podobno sam wybrał taki los

Brat Magdy Gessler jest biedny? Podobno sam wybrał taki los

Magda Gessler to znana restauratorka, podbiła Polskę programem Kuchenne Rewolucje. Poza gotowaniem jest także pisarką, ma wykształcenie psychologiczne i jest malarką. Jest współwłaścicielką wielu restauracji i celebrytką, zatem z całą pewnością na brak pieniędzy nie może narzekać. Czy myśleliście kiedyś o tym, jak radzi sobie jej rodzina?

Brat Magdy Gessler

Piotr Ikonowicz to 63-letni brat Magdy Gessler. Jest polskim politykiem i dziennikarzem. Ostatnio zdradził, że żoną ledwo wiążą koniec z końcem. Zgodnie z tym, co mówi, zdarzają się miesiące, w których nie stać ich na opłatę rachunków za mieszkanie, przez co wyłączają im prąd.

Praca przez 3 godziny dziennie

Piotr zajmuje się praca zarobkowa jedynie przez 3 godziny dziennie. Jest dziennikarzem, pisze testy do gazet, a także zajmuje się tłumaczeniami. Zarobki z tego są bardzo marne. Dlaczego więc nie znajdzie pracy na cały etat?

Co z wolnym czasem?

Pozostały czas pożytkuje na działania społeczne, udziela darmowych porad prawnych. Piotr ma świadomość tego, co robi, zna konsekwencje braku pieniędzy i świadomie się na to decyduje. Wierzy, że dzięki prowadzeniu takiego stylu życia, lepiej rozumie ludzi, którzy przychodzą do niego po poradę prawną.

Wielu moich oponentów czy ludzi nastawionych niechętnie do faktu, że upominam się o prawa pokrzywdzonych przez system, pyta z czego ja się utrzymuję. Nie mogą się bowiem pogodzić z tym, że zamiast biegać za monetą mogę sobie pozwolić na poświęcanie większości mojego czasu na pomaganie innym. Są rozczarowani, że system kapitalistyczny nie zmusił mnie, jak wielu innych, do groszoróbstwa i egoizmu – mówi Piotr Ikonowicz

Kim był kiedyś?

Swego czasu Piotr był osobą mocno rozpoznawalną. Był posłem na Sejm II i III kadencji. W latach 1992-2001 był liderem Polskiej Partii Socjalistycznej. W 2003 założył pierwsza własną partię Nową Lewice, a w 2014 drugą – Ruch i Sprawiedliwość Społeczną.

Obecnie Piotr nadal stara się zaistnieć w polityce, rok temu kandydował na prezydenta Warszawy, a w tym roku startował w wyborach do europarlamentu.

Elżbieta

Polecane