Magda Gessler w końcu wygrała batalię w sądzie z „Łebska Chatą”. To trwało 5 lat

Magda Gessler w końcu wygrała batalię w sądzie z „Łebska Chatą”. To trwało 5 lat

Dziennik Bałtycki poinformował ostatnio o fakcie, mówiącym o wygranej Magdy Gessler z „Łebską Chatą”, sądzili się 5 lat. W Końcu koniec tej batalii.

Kuchenne rewolucje

Program „Kuchenne Rewolucje” jest bardzo lubiany przez Polaków. To jeden z największych hitów stacji TVN, nagrano już 19 sezonów. Magda Gessler odwiedza restauracje, które potrzebując pomocy. Przechodzą one metamorfozę. Magda zmienia je wizualnie, często dokształca kucharzy i kelnerów, doradza i zdradza nowe przepisy. Kuchenne rewolucje to już misja, mająca na celu zmianę obliczy polskich restauracji.

Udział w programie telewizyjnym to nie mała reklama, a jeśli rewolucja przejdzie pozytywnie egzamin końcowy, to restauracja ma prawo do reklamowania się wizerunkiem Magdy Gessler.

Łebska Chata

w 2014 roku, Magda Gessler odwiedziła góralską restaurację, znajdująca się w Łebie, w celu dokonania metamorfozy. W programie rewolucja się udała, końcowy test wyszedł pozytywnie i Magda udzieliła rekomendacji. Jednak rok później na skutek skarg od klientów Restauratorka wycofała swoją rekomendację.

„Używanie mojego nazwiska, przez tą restauracje, niezależnie od kontekstu, od marca 2014 roku jest nielegalne. Absolutnie nie podpisuję się pod tym co tam się dzieje, jeśli ktoś chce się tam wybrać to ostrzegam, że robi to na własną odpowiedzialność. Tego typu nadużycia, niestety, zdarzają się, za każdym razem zajmuje się nimi moje biuro prawne” – napisała Magda w swoich mediach społecznościowych.

Sąd

Dziennik Bałtycki poinformował, że szyld z wizerunkiem Magdy nie został zdjęty z restauracji Łebska Chata. Właściciele restauracji nadal używali wizerunku Restauratorki, zarówno na szyldzie, jak i w ulotkach i menu. Sprawa trafiła do sądu.

Magda zażądała 100 tys. zł odszkodowania. W styczniu 2019 Sąd Okręgowy w Słupsku wydał decyzję, że restauracja musi opublikować przeprosiny i zapłacić 9 tys. zł zadośćuczynienia Magdzie Gessler.

Sąd Apelacyjny w Gdańsku odroczył jednak tę decyzję, uznał, że to za mało i ustanowił nową kwotę zadośćuczynienia 20 tysięcy złotych. Batalia trwała 5 lat.

Elżbieta

true

Polecane