Jak kawa wpływa na nasze zdrowie? Naukowcy potwierdzają jej wpływ na nasze życie!

Jak kawa wpływa na nasze zdrowie?  Naukowcy potwierdzają jej wpływ na nasze życie!

Większość z nas każdy poranek zaczyna od kawy, aby szybciej się rozbudzić i zacząć kolejny dzień. Część spożywa w ciągu dnia dużą jej ilość, a co za tym idzie – pojawiają się rozmowy na temat wpływu kawy na zdrowie. Jak się okazuje, naukowcy z Hiszpanii przez ponad 10 lat sprawdzali, w jaki sposób kawa działa na nasze zdrowie oraz długość życia.

Badania

Naukowcy i lekarze stworzyli zespół składający się z ośmiu osób, aby dowiedzieć się jak służy nam kawa. Badanie miało miejsce w Madrycie, w Centrum Badań Biomedycznych ds. Otyłości i Żywienia.

Naukowcy, którzy opublikowali swoje badania w piśmie American Journal of Clinical Nutrition wyjaśniają wpływ kawy na nasze życie. W badaniu wzięło udział 20 tysięcy osób z całej Hiszpanii, którzy mieli najmniej 55 lat.

Zdjęcie Jak kawa wpływa na nasze zdrowie?  Naukowcy potwierdzają jej wpływ na nasze życie! #1

Kardiolog Adela Navarro, która należała do grona naukowców badających wpływ kawy wyjaśniła, że wystąpił spadek śmiertelności u ludzi mających co najmniej 55 lat, którzy mają w zwyczaju picie kawy. Nie jest jednak powiedziane o ile dłużej żyją. Wiadomo jednak, że kawa nie ma tak negatywnego wpływu na zdrowie pijących. Nadciśnienie tętnicze nie jest zatem efektem regularnego picia kawy przez dłuży okres życia. To samo tyczy się również osób, które sięgają po kawę w większych ilościach, czyli 4-6 filiżanek na dzień.

W przypadku osób, które piły najwięcej kawy, śmiertelność wynikała głównie z chorób chronicznych – zdradzają badacze

Zdjęcie Jak kawa wpływa na nasze zdrowie?  Naukowcy potwierdzają jej wpływ na nasze życie! #2
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kawa#/media/File:Roasted_coffee_beans.jpg

Jak kawa wpływa na długość życia?

Badani zostali podzieleni na grupy osób, które piją od 1 do 6 filiżanek dziennie. Spożywali kawę rozpuszczalną oraz z ekspresu, aby mieć lepszy pogląd na wpływ. Jak zdradza jeden z członków zespołu, Miguel Martinez-Gonzalez, kawa ma właściwości przeciwzapalne oraz przeciwutleniające, dlatego też dobrze wpływa na nasz organizm, a co za tym idzie, również na naszą długość życia.

Działanie kawy na ludzki organizm wymaga stałych badań. Dotychczasowe studia potwierdziły, że dobroczynne oddziaływanie kawy na człowieka może wynikać z synergii występujących w niej składników, z których część ma właściwości przeciwutleniające, a inne przeciwzapalne - mówi

Zatem można zobaczyć, że kawa posiada również swoje dobre strony, a więc śmiało możemy sięgnąć po tę poranną filiżankę kawy, aby miło rozpocząć dzień.

Emila

Polecane