Jak obniżyć ciśnienie domowym sposobem? Bez leków!


                    Jak obniżyć ciśnienie domowym sposobem? Bez leków!
15Gru

Nieleczone nadciśnienie grozi poważnymi powikłaniami. Uszkodzenie wzroku, nerek, miażdżyca i zawał to tylko kilka z wielu możliwych komplikacji. Warto więc znać sposoby na naturalne obniżenie ciśnienia. Dzięki temu poradzimy sobie z nim nawet wtedy, kiedy nie będziemy mieć pod ręką leków.

Zdjęcie Jak obniżyć ciśnienie domowym sposobem? Bez leków! #1

Ruch

Aktywność fizyczna obniża poziom hormonu stresu, a tym samym obniża ciśnienie. Wystarczy pół godziny spaceru codziennie, aby skutecznie obniżyć ciśnienie.

Odstaw sól

Warto unikać soli. Nie jest konieczne rezygnowanie z niej całkowicie, ale postaraj się nie przekraczać pół łyżeczki soli na dzień. Sól jest jedną z głównych przyczyn nadciśnienia, dlatego warto ograniczyć jej spożywanie do minimum.

Zdjęcie Jak obniżyć ciśnienie domowym sposobem? Bez leków! #2

Pij zioła

Lipa, głóg, melisa, dzika róża, skrzyp, czy jemioła to zioła, które naturalnie i skutecznie obniżają ciśnienie i regulują pracę serca. Jeśli jednak bierzesz już leki na nadciśnienie, skonsultuj z lekarzem łączenie leków z ziołami.

Uzupełniaj magnez i potas

Potas skutecznie obniża ciśnienie, a magnez dba o serce. Najwięcej tych minerałów znajdziesz w fasoli, kaszy gryczanej, bananach i produktach pełnoziarnistych. Warto jednak rozważyć również suplementy diety.

Unikaj używek

Papierosy i alkohol to największy wróg prawidłowego ciśnienia. Obie używki bardzo podwyższają ciśnienie.

Zdjęcie Jak obniżyć ciśnienie domowym sposobem? Bez leków! #3

Unikaj stresu

Oprócz soli i używek, na czarnej liście jest również stres. Najbardziej niebezpieczna jest długotrwała frustracja. W tym przypadku również przychodzi nam z pomocą aktywność fizyczna, która redukuje stres.

Zadbaj o dietę i sen

Niedobór snu również jest przyczyną nadciśnienia. Im lepiej się wysypiamy, tym mniejsze skoki ciśnienia zachodzą w naszym organizmie. Nie bez znaczenia jest również odżywianie. Oprócz ograniczenia soli konieczne jest również unikanie przetworzonej żywności i smażonego na oleju jedzenia.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja