Oczyszczacz powietrza – 5 powodów, dla których powinnaś mieć go w domu!


                    Oczyszczacz powietrza – 5 powodów, dla których powinnaś mieć go w domu!
03Gru

W swoim domu każdy z nas powinien czuć się bezpiecznie i komfortowo. Jest to nasze schronienie, azyl. Należy zatem dbać o to, co nas chroni. W domu spędzamy ogromną część swojego życia, a więc warto jest zwrócić uwagę, w jakich warunkach w nim przebywamy.

Oczywiście generalne porządki, jak odkurzenie czy umycie okien, są oczywistą sprawą, ale zapominamy o tym, czego nie widzimy, czyli powietrze, które wdychamy codziennie i nieustannie. Jakość powietrza w naszym domu może powodować wiele negatywnych skutków, takie jak problemy ze snem lub zaczynamy się czuć coraz gorzej.

Dobrym sposobem, aby o to zadbać, jest wyposażyć dom w oczyszczacz powietrza, który będzie dbał o dobrą jakość tego, co wdychamy. Wiele ludzi jednak nie wie, dlaczego warto taki sprzęt nabyć, a więc oto kilka powodów, dla których dobrze jest rozważyć oczyszczacz powietrza.

Zdjęcie Oczyszczacz powietrza – 5 powodów, dla których powinnaś mieć go w domu! #1

1) Nieustannie sprzątasz

Walka z kurzem potrafi być męcząca i ma się wrażenie, że co posprzątamy, to za chwilę znowu jest brudno. Kurz ciągle osiada na meblach i zanim skończymy sprzątać, to pojawia się nowy. Tak się dzieje przez dużą ilość materiałów i tkanin, które przechowują kurz, a kiedy zaczynamy sprzątać to zaczyna unosić się w powietrze. Dlatego też oczyszczacz powietrza jest w stanie wyłapać to, co wisi w powietrzu, aby o wiele mniej osiadło na meble. W ten sposób nie jesteśmy zmuszeni do bardzo częstych sprzątań.

2) Nie możesz otworzyć okna

W okresie grzewczym, czyli jesień i zima, mało kiedy otwieramy okno, aby przewietrzyć pokój. Z prostych przyczyn – nie chcemy wpuszczać zimna do pomieszczenia oraz w powietrzu wisi smog, który jest bardzo dla nas szkodliwy. Zamknięte okna jednak nie chronią nas przed negatywnymi skutkami smogu. Jest on tak drobny, że przedostaje się on do naszego domu, a my nadal go wdychamy. Oczyszczacz powietrza natomiast wyłapuje go, dzięki czemu możemy przebywać w czystym i świeżym powietrzu.

3) Jesteś alergikiem

Oczyszczacz powietrza szczególnie się przyda dla tych, których alergia dotyka non stop, nie tylko sezonowo. Czyste powietrze jest ważne, aby lepiej się nam oddychało, lżejsze były dolegliwości oraz nasze samopoczucie było lepsze. Samo sprzątanie nie zawsze pomaga, a w powietrzu nadal znajduje się kurz czy inne drobinki, które uniemożliwiają swobodne oddychanie.

4) Często chorujesz

W powietrzu nie tylko znajduje się kurz, smog, czy inne zanieczyszczenia. Otaczają nas również wirusy, bakterie oraz cząsteczki pleśni, które wdychamy czerpiąc każdy oddech. Powodują one różnego rodzaju infekcje lub choroby, które czasami ciężko zwalczyć. Oczyszczacz powietrza doskonale sobie radzi z pochłanianiem niepożądanych cząsteczek, a dzięki temu możemy cieszyć się lepszym stanem zdrowia.

Zdjęcie Oczyszczacz powietrza – 5 powodów, dla których powinnaś mieć go w domu! #2

5) Posiadasz zwierzę

Zwierzęta bez wątpienia są naszymi przyjaciółmi i dają nam wiele radości, ale one również potrafią zanieczyszczać powietrze, które też wdychają. Wraz z nimi automatycznie pojawia się więcej kurzu i roztoczy, a dodatkowo zwierzęta gubią sierść i martwy naskórek, których cząstka ciągle unosi się w powietrzu. Regularne sprzątanie w takiej sytuacji nie pomoże, ponieważ nieważne jak doskonale wysprzątasz dom, to pewna cząstka nadal unosi się w powietrzu.

Oczyszczacz powietrza posiada swoje zalety, dzięki którym możemy zadbać o lepszą jakość tego, co wdychamy w naszym środowisku. Warto zatem zastanowić się, czy taki sprzęt przyda się w naszym domu.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja