Rusza program "Mój rower elektryczny"! Dofinansowania sięgną 9000 zł!

Justyna
Dofinansowania
04.07.2024 19:38
Rusza program "Mój rower elektryczny"! Dofinansowania sięgną 9000 zł!

W czwartek rozpoczęły się konsultacje społeczne nowego programu, który ma zrewolucjonizować sposób, w jaki poruszamy się po miastach. Projekt "Mój rower elektryczny" przewiduje atrakcyjne dofinansowania na zakup rowerów elektrycznych. Sprawdź, jak możesz skorzystać z tej wyjątkowej okazji!

Zakres wsparcia

Zgodnie z założeniami projektu, wysokość dopłaty na zakup roweru elektrycznego ma wynieść do 5000 zł, a roweru elektrycznego transportowego (cargo) nawet do 9000 zł. Dopłaty będą realizowane w formie refundacji już zakupionego pojazdu, pokrywając do 50% kosztów kwalifikowanych. Ważnym warunkiem jest, aby zakupiony rower był nowy. To doskonała okazja, by nabyć nowoczesny środek transportu za połowę ceny.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Aby uzyskać dofinansowanie, nabywca będzie musiał spełnić kilka kluczowych wymagań. Przede wszystkim program obejmuje tylko nowe rowery elektryczne. Zakupiony rower musi zostać zarejestrowany i oznakowany specjalnym numerem umieszczonym na ramie. Dzięki temu, możliwe będzie monitorowanie korzystania z dofinansowanych pojazdów i zapewnienie ich odpowiedniego użytkowania.

Co ważne, dofinansowanie nie obejmuje leasingu ani zakupu elementów wyposażenia dodatkowego. Warto więc dokładnie zaplanować zakup, aby spełnić wszystkie wymagania programu.

Jak wziąć udział w programie?

Osoby zainteresowane uzyskaniem dofinansowania na zakup roweru elektrycznego mogą wziąć udział w konsultacjach społecznych, które potrwają do 18 lipca tego roku. Szczegółowe informacje na temat programu oraz warunków uzyskania wsparcia można znaleźć na oficjalnej stronie projektu oraz w punktach informacyjnych, które zostały specjalnie uruchomione na czas trwania konsultacji.

Realizacja i finansowanie

Program "Mój rower elektryczny" będzie finansowany z Funduszu Modernizacyjnego Środowiska, z łącznym budżetem 300 mln zł. Realizacja programu została przewidziana na lata 2025-2029, a umowy na dofinansowanie będą zawierane do końca czerwca 2029 roku. To oznacza, że przez najbliższe lata można będzie skorzystać z tej niezwykłej oferty.

Korzyści płynące z programu

Inicjatywa ma na celu promowanie ekologicznych środków transportu, co przyczyni się do zmniejszenia emisji spalin oraz poprawy jakości powietrza, zwłaszcza w miastach. Dofinansowanie ma zachęcić mieszkańców do korzystania z rowerów elektrycznych, które są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale także ekonomiczne i praktyczne w codziennym użytkowaniu. Dzięki temu, miasta mogą stać się bardziej przyjazne dla mieszkańców, a zanieczyszczenie powietrza może znacznie się zmniejszyć.

Nie przegap tej okazji i już dziś dowiedz się, jak możesz skorzystać z dofinansowania na zakup roweru elektrycznego! Niezbędne formularze można znaleźć na poniższej stronie:

https://www.gov.pl/web/funduszmodernizacyjny/moj-rower-elektryczny

Kluczowe Punkty
  • Rozpoczęły się konsultacje społeczne programu "Mój rower elektryczny".
  • Dofinansowanie na zakup roweru elektrycznego wyniesie do 5000 zł, a roweru cargo do 9000 zł.
  • Program obejmuje tylko nowe rowery elektryczne, które muszą być zarejestrowane i oznakowane.
  • Konsultacje społeczne potrwają do 18 lipca.
  • Program finansowany z Funduszu Modernizacyjnego Środowiska, z budżetem 300 mln zł.
  • Realizacja programu przewidziana na lata 2025-2029.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną