Zaskakujący zwrot akcji na rynku nieruchomości! Popularność rządowego programu bije rekordy!

Ewelina
Biznes i finanse
18.07.2023 9:14
Zaskakujący zwrot akcji na rynku nieruchomości! Popularność rządowego programu bije rekordy!

Obserwując najnowsze zjawiska na rynku nieruchomości, nie sposób nie zauważyć, że program rządowy "Bezpieczny kredyt 2 proc." zdobył znaczne zainteresowanie. 

Padają rekordowe ilości zakupów

Jak podaje "Puls Biznesu" i Otodomu Analytics, tempo sprzedaży w tym programie przekracza oczekiwania. Statystyki z połowy lipca 2023 roku prezentują imponujące liczby - średnio 300 mieszkań dziennie znajduje nowych właścicieli w siedmiu największych miastach Polski. To tempo przewyższa nawet wyniki z rekordowego 2021 roku.

Z jednej strony, obawiający się wzrostu cen mieszkań nabywcy decydują się na zakup, z drugiej - rządowy program wsparcia przyciąga potencjalnych właścicieli. Niektórzy deweloperzy prowadzili nawet praktykę odraczania pierwszej wpłaty do czasu przyznania kredytu, co zgodnie z Ewą Tęczak z Otodomu, przyczynia się do dynamiki rynku.

Ponadto, obserwowana jest rekordowa liczba rezerwacji mieszkań - wynosząca około 180 dziennie. To zwiastuje optymistyczne prognozy na sierpniowe wyniki sprzedaży.

Bezpieczny kredyt z dużym zainteresowaniem

Z tygodnia na tydzień rośnie zainteresowanie programem "Bezpieczny kredyt 2 proc.", czego dowodem są statystyki serwisów z ogłoszeniami nieruchomości. Analizy firmy Rednet Property Group sugerują, że przyczyną tego wzrostu jest kurczenie się oferty mieszkań oraz wzrost cen lokali spełniających kryteria programu.

Z kolei Ewa Palus, ekspertka Rednet Property Group, podkreśla, że najwięcej zyskują na wartości mieszkania dwupokojowe oraz małe trzypokojowe spełniające kryteria programu.

Na jakie mieszkanie można liczyć w ramach Bezpiecznego kredytu 2 procent? - więcej informacji TU

Pułapki kredytu 2 %! Lista rzeczy, których nie będzie można robić w mieszkaniu! - więcej informacji TU

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną