Szukasz lekarza na NFZ? Musisz znać tę stronę!

Agnieszka

Newsy

28.11.2022 9:46

Szukasz lekarza na NFZ? Musisz znać tę stronę!

Narodowy Fundusz Zdrowia stworzył stronę internetową, która może okazać się niezwykle przydatna osobom, które chcą jak najszybciej znaleźć poradnię specjalistyczną, lekarza, czy szpital. Poznaj Informator o Terminach Leczenia i dowiedz się, jak z niego skorzystać, aby jak najszybciej uzyskać pomoc.

Informator o Terminach Leczenia

Informator o Terminach Leczenia to nowa wyszukiwarka internetowa NFZ. Na tej stronie znajduje się około 14 tysięcy placówek medycznych, które udzielają świadczeń w ramach NFZ. 

Na stronie internetowej https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/ znajdziesz poradnię specjalistyczną, szpital, lekarza, dane kontaktowe, a przede wszystkim najbliższy wolny termin.

Dowiesz się także, czy świadczenie udzielane jest dzieciom, ile osób obecnie czeka w kolejce do leczenia w wybranej placówce, a także czy placówka jest wyposażona w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych takie jak np. miejsca parkingowe, podjazd lub pochylnię dla wózków inwalidzkich, windę lub dostosowane łazienki.

Jak skorzystać z Informatora o Terminach Leczenia?

Aby skorzystać z wyszukiwarki internetowej stworzonej przez NFZ, należy wejść na stronę  https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/.

Tam należy zaznaczyć, czy przypadek jest pilny, czy stabilny. Następnie można zaznaczyć okienko ze “świadczeniami udzielanymi dzieciom”, jeśli tego właśnie szukamy. Kolejnym krokiem jest wpisanie i wyszukanie z listy świadczenia, jakiego szukamy, na przykład “endokrynolog” lub “przychodnia endokrynologiczna”. Pojawi nam się lista placówek w Polsce, które świadczą takie usługi.

Zdjęcie Szukasz lekarza na NFZ? Musisz znać tę stronę! #1
Źródło:https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/

Z listy wybieramy także miejscowość, w której chcemy uzyskać świadczenie. Nie jest to jednak wymagana informacja. Okazuje się bowiem, że w Polsce nie ma rejonizacji i leczyć możemy się w całej Polsce, bez względu na miejsce zamieszkania. Może się więc okazać, że w innej miejscowości terminy są o wiele bliższe, niż w naszym mieście. 

Zdjęcie Szukasz lekarza na NFZ? Musisz znać tę stronę! #2
Źródło:https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/

Po wybraniu odpowiedniego świadczenia klikamy “wyszukaj” i pojawia się lista placówek ułożona na podstawie od najbliższego do najdalszego terminu. 

Warto mieć jednak na uwadze fakt, że lista nie zawsze jest odpowiednio szybko aktualizowana. Może się więc okazać, że wyświetli nam się termin, który już minął. Jeśli więc mamy jakieś wątpliwości, warto zadzwonić do wybranej placówki - numer kontaktowy znajduje się zaraz pod nazwą placówki. 

Działanie strony dobrze obrazuje ten Tik Tok: