Czym różni się Cyber Monday od Black Friday?

Justyna
Newsy
26.11.2022 20:21
Czym różni się Cyber Monday od Black Friday?

Wiele osób wyczekuje Black Friday 2022. Okazuje się jednak, że podczas Cyber Monday również można trafić na duże okazje!

O co chodzi w Cyber Monday?

Cyber Monday to kolejne święto zakupowe, które wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Przypada w pierwszy poniedziałek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia. W tym roku będzie to 28 listopada.

Początkowo funkcjonowało jedynie w przestrzeni internetu, ale coraz częściej przenosi się do sklepów stacjonarnych. I choć ten dzień nie jest tak popularny jak Black Friday, to również w naszym kraju odbija się on coraz większym echem.

Okazyjne ceny

W Polsce po raz pierwszy zjawisko pojawiło się w 2016 roku. Często zdarza się, że w przypadku Cyber Monday sklepy internetowe, oprócz upustu w cenie za towar, oferują również darmową wysyłkę. Niewątpliwym plusem święta jest to, że zakupów można dokonać w domowym zaciszu i nie trzeba przebijać się przez tłumy osób polujących na okazje w centrach handlowych.

Okazuje się, że podczas Cyber Monday można znaleźć produkty po okazyjnych cenach, podobnie jak podczas Black Friday. Mowa tu m.in. o elektronice, odzieży, obuwiach, czy sprzęcie RTV i AGD.

Różnice między Cyber Monday i Black Friday

Pod względem idei, Cyber Monday (Cyfrowy Poniedziałek) jest bardzo podobny do Black Friday, czyli Czarnego Piątku. Sklepy, zarówno te internetowe jak i stacjonarne, oferują klientom obniżki, które mają przyciągnąć do zakupów.

Chociaż pierwotnie Cyber Monday funkcjonował jedynie w sieci, obecnie różnice miedzy świętami zaczynają się zacierać.

Ostrzeżenia policji

W okresie wyprzedaży cyberprzestępcy zwiększają swoją aktywność, próbują zdobyć nasze poufne dane i wyłudzić pieniądze - ostrzega policyjne Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości. Policjanci zalecają, aby sprawdzać wiarygodność sklepów internetowych i uważać przy płatnościach.

CBZC przygotowało kilka zasad, którymi można się kierować, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo w internecie. Funkcjonariusze radzą m.in., aby wybierać te platformy i sklepy, które cieszą się dobrymi opiniami klientów. Natomiast dokonując płatności za zakupy, nie należy korzystać z niepewnych linków.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną