Coraz więcej ukłuć kobiet w Hiszpanii!

Agnieszka

Newsy

03.08.2022 14:03

Coraz więcej ukłuć kobiet w Hiszpanii!

Jakiś czas temu media obiegła informacja o pladze ukłuć na imprezach między innymi w Wielkiej Brytanii. Teraz znacznie nasiliła się ilość przypadków ukłuć kobiet w Hiszpanii. Policja ma związane ręce ponieważ ciężko wykryć sprawców. Służby hiszpańskie podejrzewają jednak, że powodem ukłuć jest podanie środka psychoaktywnego oraz późniejszy atak na tle seksualnym.

Ukłucia kobiet w hiszpańskich dyskotekach

Z informacji, jakie otrzymuje hiszpańska policja wynika, że do zdecydowanej większości ukłuć dochodzi na różnego rodzaju festiwalach, dyskotekach i imprezach masowych.

Do zdarzenia zazwyczaj dochodzi tak samo. Kobieta w tłumie ludzi nagle czuje ukłucie, zazwyczaj w ramię lub udo. Zanim jednak się obejrzy, sprawca już jest nieuchwytny. Niestety, schwytanie takiego sprawcy jest dla policji bardzo trudne. Ciężko bowiem, nawet jeśli na miejscu jest monitoring, wykryć, kto i w którym momencie zaatakował. 

Ukłucie 22-letniej turystki z Francji

Jak podaje portal 20Minutos, policja wszczęła we wtorek dochodzenie dotyczące ukłucia 22-letniej turystki z Francji w Maladze w południowej części kraju. Prawdopodobnie wstrzyknięto jej środek chemiczny, który doprowadził do osłabienia organizmu i zaśnięcia.

Okazuje się, że podobne zdarzenia zanotowano podczas ostatniego weekendu lipca w czterech regionach Hiszpanii: Andaluzji, Kraju Basków, Kantabrii oraz w Katalonii. W tej ostatniej tylko od piątku na policję zgłosiło się kilkanaście ofiar ukłuć.

Podobny proceder opisywany był w Wielkiej Brytanii

Dziwne ukłucia na imprezach opisywane były także w zeszłym roku. Wtedy dotyczyły miast Wielkiej Brytanii. Doniesienia o incydentach pochodziły z Nottingham, ale i z Manchesteru, Leeds, Liverpoolu, Newcastle, Edynburga czy Glasgow. 

Nie jest także jasne, czy ofiary zostały wykorzystane seksualnie po wstrzyknięciu im niebezpiecznych substancji. Nikt nie wie także, jaka substancja wstrzykiwana jest kobietom.