Od 1 sierpnia zmiany zasad wjazdu do Francji!

Agnieszka
Newsy
03.08.2022 9:44
Od 1 sierpnia zmiany zasad wjazdu do Francji!

Sezon wakacyjny w pełni. Warto więc zwrócić uwagę na zasady wjazdu do krajów, do których najczęściej udajemy się na urlop. Państwem, które ostatnio znacząco zmieniło zasady wjazdowe jest choćby Francja. 

Zmiana zasad wjazdowych do Francji

Od 1 sierpnia zmieniły się zasady wjazdu do Francji. Mowa o zniesieniu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Polskie Ministerstwo Zdrowia wyjaśniło, co to oznacza dla osób podróżujących po 1 sierpnia do tego kraju.

Warto wiedzieć, że na ten moment, aby wjechać do Francji nie trzeba już okazywać dowodu szczepienia ani negatywnego testu na COVID-19. Takie prawo obecnie dotyczy całej Francji, włącznie z jej departamentami i terenami zamorskimi.

Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że w każdej chwili przepisy dotyczące obostrzeń pandemicznych mogą się zmienić. Wszystko bowiem zależy od decyzji władz.

Zdjęcie Od 1 sierpnia zmiany zasad wjazdu do Francji! #1

Zniesienie obostrzeń we Francji

Przypomnijmy, że we Francji zniesiono zdecydowaną większość obostrzeń covidowych. Nie trzeba nosić maseczek (choć są zalecane), dostępne są miejsca użyteczności publicznej, nie jest wymagany certyfikat covidowy.

Gdzie polecimy bez certyfikatu covidowego i testu na COVID-19?

Lista wakacyjnych krajów, które nie wymagają już okazania testu ani certyfikatu szczepienia robi się coraz dłuższa.

Obostrzenia wjazdowe zniosła między innymi Hiszpania, Portugalia, Turcja, Malta, Włochy, czy Dominikana.

Gdzie wciąż obowiązują obostrzenia wjazdowe?

Warto mieć na uwadze, że nie wszystkie kraje znoszą obostrzenia wjazdowe. Warto więc przed każdym zarezerowaniem wakacji upewnić się, że posiadamy komplet wymaganych dokumentów. Mowa między innymi o Monako. 

Dobrym przykładem są Wyspy Zielonego Przylądka, ostatnio bardzo popularne wśród Europejczyków.

Podróżni są zobowiązani do okazania:

- zaświadczenia o przyjęciu trzech dawek szczepienia na COVID-19 (szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej; w przypadku szczepionki Johnson&Johnson wymagane jest przyjęcie dwóch dawek; Unijny Certyfikat COVID jest akceptowany) 

LUB

- certyfikatu ozdrowieńca ważnego 90 dni od momentu infekcji

LUB

- negatywnego wyniku testu wykonanego przed wylotem. Akceptowane są wyniki testów antygenowych wykonanych maksymalnie na 48 godzin przed wylotem i testów RT-PCR wykonanych maksymalnie na 72 godziny przed wylotem na Wyspy Zielonego Przylądka. Zaświadczenie potwierdzające negatywny wynik testu na COVID-19 musi być w j. angielskim lub j. portugalskim.

Z obowiązku okazania negatywnego wyniku testu zwolnione są dzieci do lat 12.

Wymagane jest również wypełnienie formularza zdrowia na stronie https://igrp.gov.cv/IGRP/

 

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną