Zmiany w zasadach wjazdu do Włoch i Hiszpanii

Katarzyna
Newsy
01.02.2022 18:31
Zmiany w zasadach wjazdu do Włoch i Hiszpanii

Od początku lutego 2022 uległy zmianie zasady wjazdu do Włoch i Hiszpanii. Sprawdźcie, co się zmieniło!

Zdjęcie Zmiany w zasadach wjazdu do Włoch i Hiszpanii #1

COVID-19

Epidemia koronawirusa sprawiła, że wiele państw wprowadziło zasady dotyczące wjazdy na ich terytorium. Wiązało się to z chęcią powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa, szczególnie w przypadku krajów, które są chętnie i często odwiedzane przez turystów. Wydawać by się mogło, że skoro piąta fala epidemii koronawirusa jest w punkcie kulminacyjnym, to państwa będą wprowadzać kolejne obostrzenia i nakazy, jednak w przypadku Włoch i Hiszpanii, tak nie jest.

Zmiany we Włoszech 

Włochy to kraj, który jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc do spędzenia wakacji. Kraj ten zmienił jednak zasady wjazdy dla turystów i od 1 lutego 2022 wystarczy pokazać przepustkę COVID-19. Wcześniejsze zasady mówiły bowiem, że aby wjechać do Włoch, należy mieć negatywny wynik testu antygenowego wykonanego w przeciągu 24 rodzin lub negatywny wynik testu PCR z ostatnich 48 godzin. Nadal jednak w kraju tym, aby wejść do hotelu czy restauracji należy posiadać tzw. Super Green Pass, czyli specjalną przepustkę, która zostaje wystawiona na bazie przyjęcia szczepionki lub w przypadku wyleczenia się z COVID-19. W kraju tym przepustka ta jest ważna przez pół roku.

Zdjęcie Zmiany w zasadach wjazdu do Włoch i Hiszpanii #2

Obowiązujące obostrzenia epidemiczne we Włoszech 

Nadal jednak we Włoszech trzeba nosić maseczki ochronne na zewnątrz, a zwolnione z tego obowiązku są osoby starsze, dzieci do lat 6, osoby uprawiające aktywność sportową oraz ci obywatele, którzy mają do tego przeciwwskazania zdrowotne. Nadal pozostają również zamknięte dyskoteki oraz sale taneczne.

Zmiany w Hiszpanii

Hiszpania również chętnie odwiedzana jest przez turystów. Rząd Hiszpanii również zdecydował się na zmianę zasad w kwestii wjazdu do tego kraju. Od 1 lutego 2022 można wjechać do Hiszpanii poprzez okazanie negatywnego wyniku testu antygenowego wykonanego w przeciągu 24 rodzin. Nadal wjazd do tego kraju umożliwia certyfikat potwierdzający przyjęcie szczepionki oraz dokument lekarski potwierdzający przebycie zakażenia COVID-19. Skrócenie ważności testów antygenowych wynikło z konieczności większej kontroli infekcji COVID-19 w tym kraju.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną