Przełomowe zmiany zasad wjazdu do Włoch!

Agnieszka

Newsy

12.05.2022 10:16

Przełomowe zmiany zasad wjazdu do Włoch!

Jeśli planujecie spędzić tegoroczny urlop we Włoszech, to mamy dla was dobrą wiadomość. Okazuje się bowiem, że we Włoszech zniesione zostaną wszelkie obostrzenia dotyczące koronawirusa. Co więcej, od 1 czerwca zniesione zostaną także restrykcje dotyczące wjazdu do Włoch. Co konkretnie się zmieni?

Zdjęcie Przełomowe zmiany zasad wjazdu do Włoch! #1

Złagodzenie restrykcji od początku maja

Z początkiem maja we Włosi postanowili znacząco zmniejszyć obostrzenia covidowe. Okazuje się, że zniesiono obowiązek okazywania przepustki COVID-19 przy wejściu do różnych miejsc publicznych, w tym restauracji, placówek kultury i pociągów oraz zakładów pracy. Wtedy też zdecydowano się znieść obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych, na przykład w sklepach.

Pozostawiono jednak obowiązek noszenia maseczek Ffp2 na przykład w środkach transportu publicznego. Jednak i ten nakaz zostanie usunięty już 15 czerwca. Od połowy czerwca obowiązek noszenia maseczek zostanie zniesiony w autobusach, pociągach, metrze, samolotach, kinach, teatrach, salach koncertowych i podczas imprez masowych.

- Rząd wybrał metodę stopniowego podejścia do pandemii, jeśli chodzi o kroki restrykcyjne i ich znoszenie - oświadczył we włoskim radiu wiceminister zdrowia Andrea Costa. - Nadszedł - dodał - czas, by ufać Włochom.

Zmiany we Włoszech od 1 czerwca

1 czerwca przestaną obowiązywać obostrzenia wjazdowe do Włoch. Osoby przyjeżdżające nie będą już musiały pokazywać Green Passu ani negatywnego wyniku testu. Podróżowanie do Włoch będzie się więc odbywało na zasadach takich, jak przed wybuchem pandemii.

Wielu Włochów wciąż nosi maseczki - bilans zachorowań na COVID-19

Pomimo zniesienia obostrzeń wielu Włochów wciąż woli nosić maseczki. Okazuje się bowiem, że każdego dnia we Włoszech dochodzi kilkadziesiąt tysięcy nowych przypadków zachorowań na COVID–19 i około 100 zgonów z tego powodu. Z biegiem czasu jednak zapewne i maseczki odejdą w niepamięć.