Wkrótce powstanie nowy sejmowy hotel! Kwota tej inwestycji robi wrażenie!

Katarzyna

Newsy

31.07.2022 17:39

Wkrótce powstanie nowy sejmowy hotel! Kwota tej inwestycji robi wrażenie!

Rząd pomimo szalejącej inflacji oraz drożyzny planuje wybudować nowy sejmowych hotel, na którego budowę ma zamiar przeznaczyć niebagatelną kwotę!

Nowy sejmowy hotel

Wydawać by się mogło, że wszechobecna drożyzna powinna spowodować wyhamowanie w kwestii wydawania pieniędzy przez rząd. Okazuje się, że w planach jest jednak budowa nowego sejmowego hotelu. Kancelaria Sejmu już planuje jego budowę, ponieważ na obecny hotel mają skarżyć się parlamentarzyści. Ma ona zamiar przeznaczyć na ten cel aż 300 mln złotych!

Zdjęcie Wkrótce powstanie nowy sejmowy hotel! Kwota tej inwestycji robi wrażenie! #1

Spora inwestycja 

Kwota inwestycji jest wręcz bulwersująca w obliczu panującej drożyzny oraz braków niektórych produktów. Według portalu „Fakt” nowy sejmowy hotel ma posiadać aż 460 pokoi. Ma on również posiadać basen, restaurację, kawiarnię oraz co ciekawe również kaplicę. Już we wrześniu tego roku ma zostać wyłoniona specjalna komisja, która wybierze projekt architektoniczny. Już samo przygotowanie do rozpoczęcia inwestycji ma wygenerować koszty na kwotę około 1 mln złotych.

Obecny hotel nie spełnia standardów 

Konieczność budowy nowego lokum dla parlamentarzystów została podyktowana tym, że obecny hotel nie spełnia standardów. Szef Kancelarii Sejmu Pani Agnieszka Kaczmarska poinformowała, że w nowym hotelu studia (apartamenty) będą dwupokojowe, gdzie znajdować się będzie część zarówno sypialniana, jak i biurowa. Na wyposażeniu będzie również aneks kuchenny. Parking pod nowym sejmowym hotelem będzie miał możliwość pomieszczenia aż 250 samochodów.

Zdjęcie Wkrótce powstanie nowy sejmowy hotel! Kwota tej inwestycji robi wrażenie! #2

Nie wszyscy są za 

Wydawać by się mogło, że pomysł ten powinien otrzymać poklask wśród posłów, jednak wcale tak nie jest. Okazuje się, że inwestycję rozpisano na 5 lat, a więc najwcześniej miałby powstać w 2028 roku i to na miejscu obecnego hotelu. Na czas rozburzenia obecnego i powstania nowego hotelu posłowie mieliby zostać zakwaterowani w pobliskich hotelach. Obecnie koszt noclegu w domu poselskim wynosi 116 zł za dobę i pokrywa go Kancelaria Sejmu. Może ona zapłacić również za wynajem mieszkania, jednak w tym wypadku koszt jest ponoszony tylko do kwoty 3500 zł miesięcznie.