10 zabobonów na temat dzieci, w które aż trudno uwierzyć!

Patrycja
Dziecko
06.07.2022 19:36
10 zabobonów na temat dzieci, w które aż trudno uwierzyć!

Na temat dzieci i opieki nad nimi istnieje wiele mitów. Poznaj najpopularniejsze zabobony i dowiedz się, w co nie warto wierzyć.

Czerwona wstążeczka

To bardzo znany przesąd praktykowany przez wiele osób. Powszechnie wierzy się, że powinno się zawiązać czerwoną wstążkę nowo narodzonemu dziecku na nadgarstku lub przyczepić ją do wózka, aby uchronić je przed złymi spojrzeniami i urokami.

Nieochrzczone dziecko

Inny przesąd głosi, że nie powinno się opuszczać domu z nieochrzczonym jeszcze dzieckiem, ponieważ ktoś może je zauroczyć. Odwiedzanie nieochrzczonego dziecka przez innych, także jest niewskazane.

Chrzest dziecka

W prezencie z okazji Chrztu dziecko nie powinno otrzymać medalika z krzyżykiem, ponieważ będzie mu on zwiastował „krzyż na całe życie”. Chrzestną dziecka nigdy nie powinna być kobieta brzemienna, ani wdowa, ponieważ to zwiastuje mu nieszczęśliwe życie.

Jeśli dziecko jest niespokojne i płacze podczas chrztu, to w przyszłości będzie bardzo grzeczne. Oprócz tego, dopiero co ochrzczonego dziecka nie można kąpać, żeby nie zmyć z niego „świętości”. Nie wolno go też przebierać, ponieważ w przyszłości będzie ubogie.

Obcinanie włosów

Z tego zabobonu wynika, że do ukończenia pierwszego roku życia nie powinno obcinać się dziecku włosów, ponieważ może oślepnąć lub mieć poważne problemy ze wzrokiem. Inna wersja tego przesądu brzmi, że po obcięciu włosów, będzie mieć „krótki rozum”. Malucha nie powinno się także czesać, bo może stać się niemową.

Całowanie dziecka

Nie powinno się całować śpiącego maluszka, ponieważ mogą przyśnić mu się koszmary.

Przechodzenie nad dzieckiem

Powinno się unikać przechodzenia nad dzieckiem, ponieważ to może sprawić, że nie urośnie/ będzie niskie w przyszłości.

Liźnięcie czoła

Jeśli poliżemy czoło malucha i okaże się, że jest słone to znaczy, że dziecko zostało przez kogoś zauroczone i zły urok trzeba odczynić.

Sposób na chorobę

Jeśli maluch jest płaczliwy, rozdrażniony lub chory należy położyć na noc pod jego łóżeczkiem jajko i splunąć na cztery strony. Jeśli rano okaże się, że jajko się zepsuło, oznacza to że przejęło chorobę lub zły urok od malucha.

Pierwsze słowo

Jeśli dziecko jako pierwsze swoje słowo wypowie „mama” to kolejnym narodzonym dzieckiem będzie dziewczynka, a jeśli powie „tata” to następny urodzi się chłopiec.

Odbicie w lustrze

Kategorycznie należy unikać pokazywania nowo narodzonemu dziecku jego odbicia w lustrze, ponieważ może ujrzeć w nim diabła, a nawet przedwcześnie umrzeć.

Czy wy znacie zabobony na temat dzieci, w które sami wierzycie albo ktoś z waszej rodziny stosuje?

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną