Dodatek na dziecko – rusza nabór wniosków. Nie przegap terminu!

Ewelina

Rodzicielstwo

28.06.2022 11:17

Dodatek na dziecko – rusza nabór wniosków. Nie przegap terminu!

Już niebawem rusza nabór wniosków na dodatek dla dzieci uczących się. Jak i kiedy złożyć wniosek, aby otrzymać świadczenie z programu Dobry start? Ile można dostać i jakie należy spełnić warunki? Nie przegap tej daty! 

Państwo od kilku lat wspiera rodziny dzięki programom takim jak  Rodzina 500+, czy Rodzinny kapitał opiekuńczy obejmujący dzieci w wieku 12-35 miesięcy. Ponadto rodzice posiadający dziecko w wieku żłobkowym mogą starać się o dofinansowanie opłat ponoszonych w związku z uczęszczaniem dziecka do placówki.  

Dobry Start

Dobry start to kolejny dodatek na dziecko, który wypłacany jest przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych od kilku lat. Tak zwana wyprawka szkolna przysługuje każdemu, kto ma pod opieką dziecko w wieku od 7 do 20 roku życia, a w przypadku osoby z niepełnosprawnością do 24 roku życia. Świadczenie wypłacane zostanie na numer konta wskazany w złożonym wniosku.  

Zdjęcie Dodatek na dziecko – rusza nabór wniosków. Nie przegap terminu! #1

Warunki przyznania świadczenia Dobry Start

Dodatek na dziecko w wieku szkolnym przysługuje każdemu dziecku w wieku szkolnym, czyli od 7 do 20 roku życia (w przypadku osób z niepełnosprawnością do 24 roku życia),  bez względu na wysokość dochodów i wynosi ono 300 zł. Świadczenie wypłacane jest raz w roku i ma ono pokryć koszty zakupu zeszytów, podręczników, artykułów szkolnych niezbędnych dla uczniów szkół podstawowych, liceów oraz innych placówek edukacyjnych. 

Aby otrzymać dodatek z programu Dobry Start należy złożyć wniosek. Nabór wniosków rozpoczyna się 1 lipca i trwa do 30 listopada

Jak złożyć wniosek na Dobry Start? 

Są trzy sposoby złożenia wniosku o przyznanie świadczenie z programu Dobry Start

Jak podaje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ze świadczenia Dobry start co roku korzysta ok. 4,4 miliona dzieci w wieku szkolnym. Państwo do tej pory (dodatek wypłacany jest od 2018 roku) wydało ok. 6,65 miliardów złotych na program Dobry Start.