Awaryjne lądowanie samolotu Andrzeja Dudy. Wykryto awarię maszyny

Agnieszka

Newsy

25.03.2022 15:39

Awaryjne lądowanie samolotu Andrzeja Dudy. Wykryto awarię maszyny

 Dziś ma odbyć się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena. Niestety, w trakcie lotu Andrzeja Dudy, samolot musiał awaryjnie lądować z powodu awarii maszyny.

 

Wojna w Ukrainie trwa już miesiąc. Zachodnie kraje zastanawiają się nieustannie, jak powstrzymać działania Putina bez wypowiadania wojny Rosji. Dalsze kroki będą wspólnie omawiać prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. 

Awaria samolotu prezydenckiego 

Dziś w Rzeszowie ma odbyć się spotkanie prezydenta Polski z prezydentem USA. Do spotkania miało dojść w Rzeszowie. Samolot z Andrzejem Dudą na pokładzie wystartował z Lotniska Chopina w Warszawie po godz. 13.00

Samolot musiał jednak zawrócić i awaryjnie wylądować, ponieważ na pokładzie wykryto awarię. Prezydent Andrzej Duda dotarł na spotkanie z Joe Bidenem z opóźnieniem. Jak podają media, prezydent wylądował już na lotnisku Rzeszów-Jasionka około godziny 15:00.

- Samolot Polskich Sił Powietrznych z prezydentem Dudą na pokładzie zawrócił do Warszawy z przyczyn technicznych. Samolot wylądował bezpiecznie o 13.40 - powiedziała gazecie Anna Dermont, p.o. rzecznika prasowego Lotniska Chopina.

Informację o awaryjnym lądowaniu samolotu prezydenta potwierdził PAP szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta.

 - Miało miejsce awaryjne lądowanie samolotu z prezydentem Dudą. Samolot zawrócił do Warszawy, obecnie jesteśmy przed wylotem rezerwowego samolotu do Rzeszowa - powiedział minister Jakub Kumoch.

Prezydent Andrzej Duda spotka się z prezydentem Stanów Zjednoczonych

Prezydent Andrzej Duda, który przybył do Rzeszowie, spotka się z żołnierzami z 18. Dywizji Zmechanizowanej, a później z prezydentem USA Joe Bidenem - poinformowała Kancelaria Prezydenta na Twitterze.