PILNE: Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa!

Martyna P.
Newsy
05.01.2022 16:13
PILNE: Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa!

Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot przekazał informację o tym, że Andrzej Duda oraz kilku pracowników Kancelarii Prezydenta przechodzi zakażenie koronawirusem.

Paweł Szrot podał do wiadomości, że Prezydent czuje się dobrze, nie ma ciężkich objawów zakażenia oraz może liczyć na opiekę medyczną. Zgodnie z przepisami głowa państwa przebywa w izolacji:

„Szanowni Państwo, w związku z przypadkami zachorowań w Kancelarii Prezydenta i w jego otoczeniu Prezydent Andrzej Duda przeprowadził test na obecność COVID-19, który dał pozytywny wynik. Prezydent czuje się dobrze, nie ma ciężkich objawów i przebywa pod stałą opieką medyczną" - napisał Paweł Szrot na Twitterze.

Według informacji zamieszczonych na stronie Kancelarii Prezydenta, A. Duda od 27 grudnia 2021 r. nie uczestniczył w oficjalnych spotkaniach.

Z informacji opublikowanej przez szefa Gabinetu Prezydenta wynika, że Andrzej Duda w kwietniu i czerwcu 2021 r. przyjął dawki szczepionki przeciw Covid-19. Dawkę przypominającą przyjął 17 grudnia.

Okazuje się, że Andrzej Duda przechodzi zakażenie koronawirusem po raz drugi. Pierwszy raz prezydent zachorował w październiku 2020 roku. Wtedy również przebieg choroby był łagodny.

 

Zdjęcie PILNE: Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa! #1
źródło: Wikipedia

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce

Według Informacji opublikowanych przez Ministerstwo zdrowia wynika, że zanotowano 17 tys. 196 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarły 183 osoby, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 449 osób. Dane podano w środowym komunikacie MZ na Twitterze.

Przypomnijmy, że na środowej konferencji, Minister Zdrowia nie podjął decyzji o kolejnych obostrzeniach związanych z pandemią Covid-19.

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną