Lewandowski wygłosił ważny apel. Przemówienie piłkarza tuż przed meczem

Agnieszka

Newsy

25.03.2022 10:52

Lewandowski wygłosił ważny apel. Przemówienie piłkarza tuż przed meczem

 Robert Lewandowski wystąpił ze specjalnym apelem tuż przed meczem ze Szkocją. O czym chciał powiedzieć piłkarz?

 

Apel Roberta Lewandowskiego przed meczem ze Szkocją

Tuż przed meczem Polska-Szkocja, Robert Lewandowski wygłosił ważny apel. Wideo udostępniła na swoim profilu także reprezentacja Szkocji. W swoim przemówieniu Lewandowski zaapelował o pomoc Ukrainie i wzięcie udziału w specjalnej zbiórce pieniędzy. Jest on bowiem ambasadorem UNICEF.

- Wszyscy widzimy, jak wygląda wojna w Ukrainie. Miliony rodzin musiały opuścić swoje domy. Jako ambasador UNICEF-u doceniam zaangażowanie w pomoc zarówno w Ukrainie, jak i Polsce. Nasz zespół z całego serca popiera pomysł zorganizowania tego meczu, aby podkreślić potrzebę zebrania środków dla dzieci i ich rodzin na Ukrainie - powiedział kapitan reprezentacji Polski na nagraniu. 

Warto wspomnieć, że Szkocja miała grać z Ukrainą w półfinale baraży o awans do Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Jednak z powodu ataku Rosji na Ukrainę mecz nie mógł się odbyć. Wstępnie spotkanie przełożone jest na czerwiec.

Obejrzyj nagranie. 

To nie pierwszy raz, gdy Lewandowski wspiera Ukrainę

Robert Lewandowski od samego początku stanowczo opowiadał się za tym, aby nie wyjść do gry z reprezentacją Rosji. Doszło to do skutku, Polska nie zagrała z Rosją z meczu.

"Jako sportowiec nie mogę udawać, że nic się nie dzieje" - napisał Robert Lewandowski na Twitterze. Na ten wpis odpowiedział jeden z członków reprezentacji Ukrainy: “Dziękuję bracie” - napisał Ruslan Malinowski. 

Później, gdy głos w sprawie Ukrainy zabrała Bundesliga, w filmiku opublikowanym na oficjalnym profilu ligi promującym akcję pomocową pojawił się także Robert Lewandowski. 

 – Wszystko, co w piękne w sporcie jest sprzeczne z tym, co niesie ze sobą wojna – przekazał Lewandowski.

— Wojna i cierpienie Ukrainy wszystkich nas głęboko dotyka. Dzięki wpłacie pomagamy ludziom w potrzebie. Bardzo dziękujemy – powiedział Lewandowski w filmie wspierającym akcję.