Prezydent Andrzej Duda z pozytywnym testem na koronawirusa!

Prezydent Andrzej Duda z pozytywnym testem na koronawirusa!

W sobotę rano rzecznik Prezydenta Andrzeja Dudy, Błażej Spychalski, poinformował na mediach społecznościowych o zakażeniu koronawirusem Prezydenta Dudę. Wynik testu został poznany dopiero w piątek wieczorem.

Zdjęcie Prezydent Andrzej Duda z pozytywnym testem na koronawirusa! #1

Prezydent zakażony

Test na obecność koronawirusa był obowiązkową procedurą po wszystkich aktywnościach Prezydenta w tym tygodniu. Rzecznik Prezydenta zaznaczył, że znajdują się w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi. Szef gabinetu natomiast zapewnia, że lista kontaktów jest w procesie przygotowawczym.

„Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj Prezydent Andrzej Duda miał wykonany tesr na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi” - wyjaśnia rzecznik Prezydenta na Twitterze.

W radiowej „Trójce” szef gabinetu, Krzysztof Szczerski, poinformował słuchaczy, że Prezydent przechodzi chorobę bardzo łagodnie, a wręcz bezobjawowo. Wyjaśnił również, że P. Duda znajduje się obecnie w izolacji.

„Czuł się wtedy dobrze, więc myślę, że wszystko na razie przebiega bardzo łagodnie” - zdradza Szczerski, opowiadając spotkanie z Prezydentem w piątkowy wieczór.

Zdjęcie Prezydent Andrzej Duda z pozytywnym testem na koronawirusa! #2

Wiceminister Zdrowia o Prezydencie

W piątek, tj. 23 października, Prezydent odwiedził Stadion Narodowy. To właśnie tam ma powstać szpital tymczasowy, poświęcony osobom chorym na COVID-19. Wiceminister Zdrowia zapewnił jednak, że ta wizyta nie będzie miała wpływu na postęp przy tworzeniu szpitalu oraz termin otwarcia miejsca.

„Wszyscy byli w maseczkach, zachowywali dystans, więc to ryzyko zakażenia było minimalne. Ale na pewno osoby, które miały kontakt z panem prezydentem, będą miały testy, ponieważ bardzo nam zależy, żeby ta budowa jak najszybciej została skończona” - wyjaśnia.

Zdradził również, że P. Duda jest młodym człowiekiem, a więc bardzo łagodnie powinien przejść chorobę. Prezydent znajduje się w dobrej kondycji, a jego objawy są bardzo łagodne.

„Jest młodym człowiekiem, więc myślę, że sobie z tym doskonale poradzi. Jak widać, wirus nie wybiera. Każdego może to spotkać, stąd bardzo aktualne są nasze apele, abyśmy przestrzegali reguł.” - mówi Wiceminister Zdrowia.

Przypomnijmy również, że w piątek Prezydent Andrzej Duda odznaczył Igę Świątek za niesamowite osiągnięcia oraz promowanie naszego kraju. W tej sytuacji oznacza to, że kobieta również będzie musiała poddać się kwarantannie.

Emila

true

Polecane