Prezydent USA przyleci do Polski? Podano możliwą datę

Martyna

Newsy

16.03.2022 10:30

Prezydent USA przyleci do Polski? Podano możliwą datę źródło okładki: https://www.instagram.com/p/CbGMCKFLqyY/

Portal Onet powołując się na dyplomatyczne źródła, podał do publicznej informacji, że w Polsce zjawić ma się Joe Biden. Wcześniej o możliwości takiej informował szef MSZ Zbigniew Rau. Mówiono wtedy, że Polska byłaby idealnym miejscem spotkania.

 

Joe Biden wybiera się do Europy

Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki podczas konferencji prasowej w Waszyngtonie poinformowała, że prezydent Stanów Zjednoczonych wybierze się do Europy, aby wyrazić wsparcie Ameryki dla Ukrainy.

Prezydent USA weźmie udział w szczycie Rady Europejskiej. Joe Biden ma spotkać się z przywódcami NATO i Unii Europejskiej w Brukseli. Spotkanie planowane jest na 24 marca.

Celem wizyty ma być omówienie trwającej reakcji Sojuszników na niesprowokowany i nieuzasadniony atak Rosji na Ukrainę.

 

Joe Biden przyleci do Polski?

O możliwości pojawienia się prezydenta USA w Polsce mówił wcześniej szef MSZ Zbigniew Rau. Mężczyzna podkreślił, że wizyta Joe Biden w Polsce wydaje się bardzo prawdopodobna:

„Konkretnych informacji nie ma, ale zasadnym jest założenie, że jeśli prezydent Biden udaje się do Europy w tym czasie (...) to trudno sobie wyobrazić lepsze miejsce do zaznaczenia pozycji Stanów Zjednoczonych i sojuszu jako całości, niż najsilniejsze ogniwo wschodniej flanki, jakim jest Polska […]”.

Teraz pojawiła się informacja, że do wizyty takiej dojdzie. Portal Onet powołując się na źródła dyplomatyczne poinformował, że prezydent USA przyjął zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy i prawdopodobnie przyleci do Polski 25 marca.

 

Spotkanie Andrzeja Dudy z wiceprezydent USA

Przypomnijmy, że w czwartek 10 marca do Polski przybyła wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Kamala Harris. Spotkała się m .in z premierem Mateuszem Morawieckim i prezydentem Andrzejem Dudą. Po oficjalnych spotkaniach wystąpili oni na wspólnej konferencji prasowej. Głównym tematem były relacje polsko-amerykańskie w związku z napiętą sytuacją na Ukrainie.

Prezydent Andrzej Duda uważa, że wizyta Kamali Harris w Polsce pokazała siłę i głębię więzi sojuszniczych. Ponadto wskazywać może na zaangażowanie USA w bezpieczeństwo wschodniej flanki Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Z kolei wiceprezydent Stanów Zjednoczonych zwróciła uwagę na postawę Polaków w dramatycznej sytuacji obywateli Ukrainy. Podkreśliła, że naród Polski jest hojny i pełen dobra. Kobieta podkreśliła, że oczy całego świata zwrócone są właśnie na Polskę i jej zaangażowanie.

Przypomnijmy, że spotkanie to odbiło się szerokim echem wśród Internautów. Nie tylko ze względu na rangę spotkania, ale także z uwagi na zabawny incydent. Andrzej Duda przez błąd językowy rozbawił Kamale Harris. Kobieta nie mogła opanować gromkiego śmiechu przez dłuższy czas.

Internauci zastanawiają się, jak tym razem prezydent Andrzej Duda zaprezentuje swoje zdolności językowe.