Retinol - mówi o nim cały TikTok. Jak go stosować?

Sponsorowany

Uroda

16.12.2021 12:21

Retinol - mówi o nim cały TikTok. Jak go stosować?

Coraz więcej osób zachwyca się retinolem. To prawdziwy hit na TikToku. Stosuje go mnóstwo osób i pokazuje spektakularne efekty kuracji. Najwyższy czas, abyś i Ty dowiedziała się czym jest retinol, jak działa i jak go stosować.

Zdjęcie Retinol - mówi o nim cały TikTok. Jak go stosować? #1

Co to jest retinol i jak działa?

Retinol, to pochodna czystej witaminy A. Nazywany jest kosmetycznym cudem, można go stosować już od 20 roku życia, a po 30-stce – jest zalecany. Retinol poprawia kondycję i zapewnia właściwe funkcjonowanie skóry. Dowiedz się, jak działa!

Zapobiega starzeniu się skóry

Przede wszystkim zapobiega starzeniu się skóry. Złuszcza naskórek i wpływa na odnowę uszkodzonych komórek. Przyspiesza regenerację skóry, wytwarzając nowe włókna kolagenowe. Wygładza istniejące już zmarszczki i hamuje powstawanie nowych.

Przeciwdziała trądzikowi

Retinol leczy trądzik. Zmniejsza stan zapalny skóry i ogranicza ilość wydzielanego sebum, przez który zatykają się pory. Oprócz tego regeneruje i wygładza naskórek.

Zapobiega przebarwieniom

Redukuje przebarwienia skórne. Dzięki działaniu złuszczającemu, pozwala na rozjaśnienie plam, a także piegów. Leczy uszkodzenia spowodowane nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV, pomaga w zwalczaniu przebarwień hormonalnych oraz posłonecznych.

Szukasz najlepszych kosmetyków z retinolem? Zajrzyj do poradnika TheSilencio.com:

https://thesilencio.com/retinol-jak-stosowac/

Retinol - mówi o nim cały TikTok!

Cały TikTok zachwycił się kuracją retinolem. Już po kilku tygodniach stosowania kosmetyków z retinolem, skóra wygląda o wiele lepiej! Obejrzyj filmiki i dowiedz się, dlaczego warto stosować retinol w codziennej pielęgnacji?

Sprawdź, jakich błędów nie popełniać podczas kuracji retinolem:

Dla kogo jest polecany retinol?

Retinol polecamy jest do każdego typy ceru, pod warunkiem, że stosujemy go w odpowiednich stężeniach.

Osoby z cerą dojrzałą zauważą spłycenie zmarszczek. Osoby z cerą trądzikową pozbędą się tego problemu i zmniejszą niedoskonałości, z cerą tłustą- ograniczą wydzielanie sebum. Posiadacze cery suchej czy naczynkowej, zaobserwują wygładzenie i wyrównanie kolorytu.

Jak go stosować?

Podczas stosowania retinolu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia, złuszczenia czy suchości skóry. Dlatego trzeba stosować się do pewnych zasad:

  • Należy zacząć od niższych stężeń: 0,2-0,5% retinolu. W przypadku rozpoczęcia kuracji od razu od wysokiego stężenia, istnieje ryzyko narażenia skóry na wystąpienie mocnych podrażnień.
  • Kosmetyk należy stosować wieczorem, na oczyszczoną i suchą skórę.
  • Kosmetyk z retinolem należy wprowadzać stopniowo. Warto zacząć od 2 razy w tygodniu, co 3 dni przez pierwsze cztery tygodnie. Następnie aplikacje można zwiększyć do 3 razy w tygodniu.
  • Nie przesadzaj z ilością kosmetyku, optymalna ilość preparatu to ziarenko grochu.
  • Podczas nakładania należy uważać na okolice ust i oczu oraz szyję, czyli miejsca, gdzie skóra jest bardziej wrażliwa.
  • Podczas kuracji stosuj delikatne kosmetyki myjące i zrezygnuj z agresywnych zabiegów: kwasów, peelingów, silnych substancji aktywnych.
  • Po 30 minutach od nałożenia retinolu, skórę posmaruj odżywczym kremem.
  • Podczas stosowania retinolu codziennie używaj kremów z ochrona przeciwsłoneczną, aby uniknąć poparzeń i przebarwień. Stosuj kremy z SPF 50.

Kto nie powinien stosować retinolu?

Kosmetyków z retinolem nie powinny stosować kobiety w ciąży i podczas karmienia piersią. Nie wolno łączyć go z innymi silnymi zabiegami i kuracjami złuszczającymi, a także podczas opalania i nadmiernej ekspozycji na słońce.