Opadająca powieka- jak sobie z nią radzić?

Patrycja

Uroda

13.12.2021 14:21

Opadająca powieka- jak sobie z nią radzić?

Opadająca powieka to problem, który może pojawić się już u młodych osób, choć częściej spotykana jest u ludzi w wieku dojrzałym. Dowiedz się, jak sobie z nią poradzić. Poznaj specjalne ćwiczenia, zabiegi i makijaż na opadającą powiekę.

Zdjęcie Opadająca powieka- jak sobie z nią radzić? #1

Jakie są przyczyny opadającej powieki?

Opadająca powieka związana jest z nieuniknionym procesem starzenia się organizmu. To problem, który może pojawić się już u młodych osób, choć częściej spotykana jest u ludzi w wieku dojrzałym.

Skóra wraz ze spadkiem ilości kolagenu, traci swoją jędrność i elastyczność, staje się luźna i zaczyna opadać.

To zjawisko może być przyspieszone przez niewłaściwy tryb życia, niezdrową dietę, używki, jak palenie papierosów, picie alkoholu, a także przemęczenie i niedobór snu. Problem opadającej powieki może pogłębiać przesuszenie skóry i stosowanie nieodpowiednich kosmetyków do pielęgnacji, które obciążają powieki.

Gdy problem pojawia się gwałtownie i dotyczy jednego oka, to opadająca powieka może wynikać z  uszkodzenia nerwów czy innych schorzeń.

Jak sobie radzić z opadającą powieką?

Ćwiczenia na opadającą powiekę

Ćwiczenia i masaże mogą pobudzić mięśnie twarzy, od których zależy jej wygląd. Mogą także pobudzić skórę do produkcji kolagenu i zahamować problem opadającej powieki, przywracając jej pierwotny wygląd.

Wykonaj proste ćwiczenia:

Szeroko otwieraj oczy przez kilka sekund, ale staraj się nie marszczyć przy tym czoła. Ćwiczenie powtórz 15-20 razy.

Potem znajdź nad skronią punkty tuż nad zewnętrznym kącikiem oka. Miejsca te dotykaj opuszkami palców i przytrzymuj tak, aby oczy wyglądały na skośne. Punkty naciskaj po 5 sekund, w seriach po 5 powtórzeń.

Kosmetyki na opadającą powiekę

Przy problemie opadającej powieki pomoże dobrana pielęgnacja okolic oczu. Zastosuj nawilżający krem pod oczy. Wmasuj go od wewnętrznego kącika oka, a następnie okrężnym ruchem kieruj się w stronę górnej powieki. Krem dokładnie rozprowadź naokoło oka, wracając do jego wewnętrznego kącika.

Makijaż na opadającą powiekę

Odpowiedni makijaż sprawi, że problem opadającej powieki będzie mniej widoczny. Ciemny cień nałóż w zewnętrznym kąciku oka, a jasny w jego środkowej części oraz w kąciku wewnętrznym. Rozświetl i podnieś oko, nanosząc bardzo jasny cień aż pod łuk brwiowy. Wykonaj kreskę eyelinerem i wytuszuj rzęsy, podkręcając je. To pomoże optycznie podnieść powiekę i powiększyć oko!