Mikrofalówka — jak wybrać najlepszą?

Ewelina

Dom

Dec. 24, 2021, 11:58 a.m.

Mikrofalówka — jak wybrać najlepszą?

Kuchenka mikrofalowa znacznie skraca czas podgrzewania jedzenia. Przydaje się również do rozmrażania produktów. Obecne modele oferują również szereg dodatkowych funkcji, takich jak na przykład gotowanie na parze czy grill. Jak wybrać najlepszą? Podpowiadamy.

Mikrofalówka do zabudowy czy wolnostojąca

Każda mikrofalówka powinna cechować się funkcjonalnością i solidnym wykonaniem. Ogromne znaczenie ma również jej moc i panel sterowania. Jednak wybierając to urządzenie, musimy zastanowić się przede wszystkim czy ma być ono zabudowane, czy wolnostojące. Już na etapie projektowania kuchni zazwyczaj decyduje się na któreś z tych rozwiązań. 

Zabudowana mikrofalówka powinna być ukryta w specjalnie zaprojektowanych meblach na wymiar. Daje ona niezwykle estetyczny efekt, jednak jej montaż może być nieco kłopotliwy. Modele te zazwyczaj są droższe od swoich wolnostojących odpowiedników. Jednak dla osób, które cenią spójny i elegancki wygląd kuchni, będzie ona najlepszym rozwiązaniem. 

Z kolei kuchenka mikrofalowa wolnostojąca sprawdzi się w pomieszczeniach, które były projektowane już jakiś czas temu i nie mają przeznaczonego specjalnie miejsca w zabudowie dla tego typu urządzenia. Wówczas możemy ją postawić na blacie w innym miejscu. Nie wymaga ona specjalistycznego montażu i można ją swobodnie przenosić. Te urządzenia są również tańsze od mikrofalówek do zabudowy, a niektóre modele prezentują się naprawdę bardzo elegancko. 

Na jakie parametry kuchenki mikrofalowej zwrócić uwagę?

Wybierając kuchenkę mikrofalową, należy zwrócić uwagę na pojemność, moc, wnętrze i rodzaj sterowania. Pojemność powinna być dostosowana do ilości osób, które będą z niej korzystać oraz do wielkości potraw, które zamierzamy w niej przyrządzać. Z kolei moc mikrofalówki jest to parametr, od którego zależy szybkość podgrzewania potraw. Im będzie mniejsza, tym dłużej będziemy czekać na przygotowanie posiłku. Optymalna moc mieści się w zakresie od 900 do 1200 W. 

Warto zwrócić uwagę również na panel sterowania. Do wyboru zazwyczaj są modele wyposażone w pokrętła lub panel sterujący. Te pierwsze są najtańsze, za ich pomocą manualnie można ustawić wszystkie parametry. Z kolei elektroniczny panel sterujący posiada wbudowane funkcje, które w zależności od podgrzewanego przez nas rodzaju produktu wystarczy tylko wybrać. Ostatnim elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest to jakie zabezpieczenie posiada urządzenie. Jest to ważne, zwłaszcza jeżeli w domu są dzieci. Szeroki wybór kuchenek mikrofalowych znajdziemy na https://www.morele.net/.