Kosmetyki z tym składnikiem działają cuda. Czy wiesz, czym jest retinol?

Kosmetyki z tym składnikiem działają cuda. Czy wiesz, czym jest retinol?

Kobiety niezwykle mocno troszczą się o swój wygląd. Pragniemy zachować młodość za wszelką cenę. Wiele pań posuwa się nawet do operacji plastycznych i zabiegów wypełniających. Jeśli Ty nie jesteś jedną z nich, to zapewne zbawiennych składników szukasz wyłącznie w kosmetykach. Jednym z takich składników jest retinol. Czy wiesz, jakie jest jego działanie i gdzie go szukać?

Zdjęcie Kosmetyki z tym składnikiem działają cuda. Czy wiesz, czym jest retinol? #1

Retinol – co to jest

Retinol to związek chemiczny, który w organizmie pełni funkcję witaminy A. Jest niezbędny do prawidłowego wzrostu naszych komórek i do utrzymania dobrego stanu naskórka. To, dlatego jest tak pożądanym składnikiem. Aby nasza cera wyglądała dobrze, musi mieć zapewniony dostęp do retinolu.

Gdzie go szukać?

Retinol może być dostarczany do organizmu poprzez jedzenie. Występuje on w tranie, maśle, żółtkach jaj, marchewce, owocach cytrusowych i zielonych warzywach. Wraz z biegiem czasu nasz organizm coraz gorzej radzi sobie z magazynowaniem witaminy A. Przez to staje się ona sucha i podatna na zmarszczki. Niestety z tego powodu dostarczanie witamin jedynie z jedzeniem przestaje wystarczać naszej skórze. Dlatego sięgamy po kosmetyki.

Jak działa retinol?

Retinol to bardzo silny składnik. Regularne stosowanie kosmetyków z retinolem ma wiele zalet:

  • spłyca zmarszczki,
  • sprawia, że nasza skóra jest gładka i ma poprawiony koloryt,
  • zwiększa się produkcja kolagenu,
  • cera jest rozjaśniona i pełna blasku,
  • likwiduje przebarwienia.

Zdjęcie Kosmetyki z tym składnikiem działają cuda. Czy wiesz, czym jest retinol? #2

Kto może go stosować?

Powinny po niego sięgać jedynie kobiety z dojrzałą cerą. Młodym paniom nie jest on potrzebny. Retinol jest stosowany w kuracjach przeciwzmarszczkowych. Przy stosowaniu należy mieć na uwadze, że jest on substancją fotouczulającą. Oznacza to, że skóra smarowana kremem z retinolem jest podatna na powstawanie zaczerwienień i plam przy kontakcie ze słońcem. Z tego powodu niezwykle ważne jest umiejętne stosowanie tych kosmetyków. Można używać ich tylko i wyłącznie na noc, a w dzień stosować kremy z filtrem UV. Dodatkowo nie zaleca się używania retinolu, kiedy wiemy, że będziemy zażywać kąpiele słoneczne. Nie powinny go również używać kobiety w ciąży.

Elżbieta

Polecane