Sylwester 2021: Co z sylwestrowymi zabawami w dużych miastach?

Katarzyna

Lifestyle

Nov. 23, 2021, 4:47 p.m.

Sylwester 2021: Co z sylwestrowymi zabawami w dużych miastach?

Koniec roku już coraz bliżej, a co za tym idzie, również zabawy sylwestrowe powoli się zbliżają. Czy odbędą się w tym roku? Sprawdzamy!

Zdjęcie Zabawy na Sylwestra? Czy się odbędą? Sprawdzamy! #1

Koniec roku 2021

Koniec roku to czas świąt Bożego Narodzenia oraz pożegnania starego roku i przywitania nowego. Zazwyczaj 31 grudnia były organizowane różne imprezy, zabawy taneczne czy festiwale. Niestety epidemia koronawirusa sprawiła, że wiele takich zabaw się nie dobyło przez trudną sytuację epidemiczną, która zazwyczaj jest ciężka w sezonie jesienno-zimowym.

Zabawy sylwestrowe

Mamy już prawie koniec grudnia, jednak żadna stacja telewizyjna nie informuje i nie zaprasza na swoją zabawę sylwestrową. W ubiegłych latach w radiu i telewizji można już było poznać artystów, którzy wystąpią na scenach w największych miastach Polski. W tym roku jednak imprezy sylwestrowe stoją pod wielkim znakiem zapytania, a to ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, która cały czas się rozwija.

Brak decyzji

Żadna ze stacji telewizyjnych nie podejmuje decyzji o zorganizowaniu zabawy sylwestrowej, ponieważ wszyscy obawiają się sytuacji epidemicznej. W związku z tym wszelkie decyzje są odkładane na później, a wręcz na ostatni moment. We wcześniejszych latach o tej porze stacje telewizyjne miały już uzgodnione warunki z władzami miast co do organizacji imprez w dniu 31 grudnia. Obecnie wszystko nadal stoi pod znakiem zapytania.

Zdjęcie Zabawy na Sylwestra? Czy się odbędą? Sprawdzamy! #2

Zabawa w Zakopanym 

Anna Karpiel-Semberecka z Urzędu Miasta w Zakopanem udzieliła wywiadu dla serwisu Wirtualne Media i wyraziła w nim nadzieję, że w tym roku również uda się zorganizować wspólnie zabawę sylwestrową. W tym roku współpraca miałaby być podjęta z telewizją TVP. Nadal jednak władze Zakopanego, jak i Telewizji Polskiej czekają na to, jak rozwinie się sytuacja epidemiczna w naszym kraju. W tamtym roku TVP zorganizowało zabawę sylwestrową na mniejszą skalę w Ostródzie.

Warszawa bez zabawy sylwestrowej

Pod znakiem zapytania stoi również impreza organizowana przez Polsat, która miała w tym roku odbyć się w Katowicach. Nadal nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje, więc wszelkie czynności organizacyjne się nie rozpoczęły. Już dziś wiadomo natomiast, że zabawa sylwestrowa nie odbędzie się w Warszawie. Miała być ona organizowana we współpracy ze stacją TVN, jednak warszawie władze uznały, że nie będą narażały mieszkańców na możliwość zakażenia się COVID-19.